Kuba

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Cykl: Jake Grafton (tom 7)
Wydawnictwo: Rebis
Cuba
Castro, niepokój, polityka, katastrofa
dona

Fidel Castro leży na łożu śmierci. Stany Zjednoczone wstrzymują oddech, zdeterminowane wtrącić swoje trzy grosze odnośnie wyboru tego, kto przejmie władzę na Kubie. Amerykański prezydent ma dodatkowe powody do niepokoju: w Paryżu zaczyna się właśnie konferencja rozbrojeniowa, a tymczasem w amerykańskiej bazie w zatoce Guantanamo ukryty jest ogromny ładunek broni biologicznej. Jedna z kubańskich frakcji politycznych wpada na jego trop i podnosi się wrzawa. Jedynie admirał Grafton zdaje sobie sprawę z nadciągającego niebezpieczeństwa. Może uratować Amerykę przed katastrofą, w porównaniu z którą incydent w zatoce Świń byłby dziecięcą igraszką.

źródło opisu: opis okładkowy

Kern | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Thriller, 2016
Przeczytana: listopad 2016

Plusy:
1. Osnową jest ciekawa intryga polityczna
2. Opisy operacji specjalnych i militarnych bardzo obrazowe
3. Czyta się z przyjemnością
Minusy:
1. Jak mnie strasznie wkurza gdy każdy Amerykanin to chodzący kryształ a wszyscy ich adwersarze to same sukinsyny
2. Słabo wyszły realia i klimat Kuby
3. Słabo wyszedł opis społecznej postawy Kubańczyków w obliczu opisanych wydarzeń
4. Za dobrze idzie tym Amerykanom, co sobie wymyślą to gładko samo się robi
5. Jeden z głównych wątków (El Ocho) zupełnie nieudany i niepotrzebny

Jeżeli zbytnio nie przeszkadza wam ciasny, typowo amerykański sposób myślenia powinno się spodobać, gdyż akcja jest ciekawa i wciągająca oraz co nie takie znowu częste całkiem censowna.

dom60 | 2017-12-27
Przeczytana: 13 października 2017