Biblioterapia w praktyce

Wydawnictwo: Impuls
poradniki

W książce przedstawiono wyjątkowe scenariusze, przeznaczone do pracy z grupą. Głównym celem zamieszczonych tekstów jest profilaktyka oraz praca z emocjami. Scenariusze mogą znaleźć zastosowanie zarówno na zajęciach dydaktycznych, jak i socjoterapeutycznych, czy spotkaniach z grupą wsparcia. Książka jest nie tylko źródłem pomysłów do pracy z grupą, ale również poradnikiem, w jaki sposób pisać wł

Marquee | 2015-02-11
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Tekst literacki lekiem na całe zło? Może nie koniecznie na całe, ale nie można odmówić mu znaczenia w kształtowaniu człowieka. Tym obszarem, posługując się właśnie słowem pisanym zajmuje się biblioterapia. To dział, który podkreśla jak wielką role wychowawczą, profilaktyczną i terapeutyczną ma książka. By lepiej zrozumieć specyfikę pracy z książka powstała pozycja Biblioterpia w praktyce, pod red. pani Eweliny Koniecznej. Publikacja ta skierowana jest do terapeutów, nauczycieli i wychowawców zainteresowanych wspomaganiem rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży. Dużym plusem jest podział książki na dwie części. Pierwsza omawia teoretycznie zagadnienie, druga pokazuje jej zastosowanie na konkretnych przykładach. Sam opis jest prosty i klarowny. W moim odczuciu to bardzo dobra pozycja na poszerzenie swojej wiedzy w tym kierunku.

Ania | 2013-12-11

Przeczytany fragment tej książki pozwala mi stwierdzić ,że biblioterapia to bardzo interesujący aspekt naukowy.

Paulina Tasarz | 2013-04-27
Na półkach: Przeczytane, Pedagogika, 2013