Pani pozna Pana

Wydawnictwo: Novae Res
samotność,
poradniki
Kamila

W Polsce żyje 5 195 000 ludzi mających powyżej 65 lat, z czego znaczna część to ludzie samotni, z których milion chciałby to zmienić i nie wie, jak tego dokonać. Dla nich przeznaczony jest ten częściowo sfabularyzowany poradnik. Do znanego autora marynisty, także seniora, którego życiowe meandry zawiodły na zagubione uroczysko i który prowadził tam życie trampa, trafił pewnym zbiegiem...

W Polsce żyje 5 195 000 ludzi mających powyżej 65 lat, z czego znaczna

Do znanego autora marynisty, także seniora, którego życiowe meandry zawiodły na zagubione uroczysko i który prowadził tam życie trampa, trafił pewnym zbiegiem okoliczności plik listów – ofert matrymonialnych ze świata osób możnych. Od tej pory pisarz, dostrzegając niezwykły kontrast z jakim ma do czynienia, poświęcił problemom starszych samotnych osób kilkanaście lat pracy twórczej. Z wieloma bohaterami opisanych w swej książce wydarzeń zaprzyjaźnił się, zbadał przyczyny rozpadu licznych związków małżeńskich, obserwował latami kolejne małżeństwa tych samych osób oraz ich wzrastającą trwałość lub powolne bądź nagłe rozpady.

Zdobyte w ten sposób doświadczenia i materiały nie mają sobie równych, a książka, rodząca się z rozwagą, ale też z iskierką satyry, na ich podstawie pomyślana została jako praktyczny poradnik, jak poznać potencjalnego partnera.

A więc Mili Seniorzy – udanej realizacji życiowych planów i przyjemnej zabawy, bo szczęście nasze jest w bliskich nam ludziach, a samotne życie nawet w dostatku, to jedynie oczekiwanie na to, co być może jeszcze się wydarzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl