Rozstanie to nie koniec świata

Okładka książki Rozstanie to nie koniec świata SUSAN ELLIOT
Okładka książki Rozstanie to nie koniec świata
SUSAN ELLIOT Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Getting Past Your Breakup
Burda Publishing Polska
2014-05-21
2014-05-21
uczucia miłość relacje międzyludzkie samotność rozstanie

ta książka ratuje mi życie w trakcie ogromnego kryzysu, kup ją, gwarantuje, że Ci pomoże

Niezwykle pomocna książka! Zawiera wszystko czego potrzeba osobie, która przechodzi przez proces żałoby po związkowy. Wszystko co zostało w niej opisane, sama przeżywałam. Dzięki temu poczułam, że nie jestem z tym sama skoro inni też przez to przechodzą.

Jeśli jest Wam ciężko i nie potraficie poradzić sobie ze stratą/odrzuceniem sięgnijcie po tę pozycję.

Kiedy mój prawie 2.5 roczny związek się rozpadł nie myślałam jasno. 2.5 roku czy 10 lat nie ma różnicy. To wciąż są wspomnienia, plany.
Po odejściu partnera analizowałam dlaczego? Przestałam wierzyć w siebie. Wpadłam w pułapkę myślenia.
Książka uczy zwyczajnie by odpuścić, iść dalej. Żyć przyszłością. Najważniejsze to zakończyć całkowicie kontakt ze swoim byłym partnerem. Bo właśnie jest on tylko „były” zapisany jak ostatnia strona zeszytu. Skoro nie ma go z Tobą, to znaczy że nie był dla Ciebie.
My kobiety często zatracamy się w związkach. Nie mamy już nic tylko swojego i kiedy partnerzy odchodzą nasz świat wydaje się pusty.
Czasem żyjemy w iluzji że związek jest piękny. Trzeba otworzyć oczy na własne szczęście i akceptację samego siebie.
Człowiek jest zdolny jedynie do 4 uczuć. Smutek jest jednym z nim. Występują 4 różne rodzaje smutku: strata kogoś bliskiego, niepowodzenie ( porażka ),porzucenie i depresja.
Szczęśliwy związek to nauka o drugim człowieku, pełna akceptacja jego osoby a nie próba tworzenia kogoś idealnego.
Tak więc gdy się rozstajemy, nie jest czasem ważne dlaczego.
Ćwiczenia z książki były dla mnie stratą czasu ale myślę że wielu pomogą w ostatecznym rozrachunku z rozstaniem.

Dwa lata temu czytanie tej książki i podążanie za wskazówkami autorki ratowało mi życie. Książka bardzo przydatna, zarówno dla osób po rozstaniu z partnerem z którym nie wiązało nas małżeństwo, jak i dla małżeństw z dziećmi. W książce znajduje się nawet rozdział poświęcony temu jak radzić sobie lepiej z dzieckiem, napisany zapewne z myślą o osobach, które rozstając się stają się samotnymi rodzicami. Książka napisana językiem prostym, bez żadnej egzaltacji, jako że jest to bardzo praktyczna pozycja. Wydaje mi się, że okładka nie pasuje do treści, ponieważ sugeruje coś lekkiego dla nastolatek, a wg mnie jest to pozycja wręcz terapeutyczna.

Co prawda rozstania jako takiego obecnie nie przeżywam, ale książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem i uwagą.

Autorka specjalizuje się odczuciach związanych z odejściem bliskiej osoby, jej śmiercią i procesom towarzyszącym żałobie. Analogicznie do śmierci, po rozstaniu, gdy tracimy bliską nam osobę powinniśmy przeżyć żałobę i zająć się SOBĄ. W innym przypadku nieprzepracowana strata z przeszłości będzie do nas ciągle wracać, a my sami będziemy się pakować w kolejne nieudane związki z osobami niestabilnymi, które źle na nas wpływają.

To co uważam za główny przekaz tej książki to: jest ciężko, boli i cierpimy, ale jeśli nie zadbamy o siebie to NIE BĘDZIE lepiej. Bardzo mi się podobają pomysły pracy nad sobą związane z afirmacjami, wizualizacjami, pisaniem dziennika. Myślę, że i dla osób które są w związkach taka praca nad sobą i analiza własnego wnętrza będzie bardzo pomocna. Wcale nie musimy czekać na rozstanie, by pracować nad swoim zdrowym "ja".

Aż żałuję że pozwoliłam jej czekać tak długo na półce. (Tak sobie czekała na wszelki wypadek ;-) ) Niepotrzebnie! Cokolwiek dzieje się obecnie w twoim życiu, czy jesteś szczęśliwa czy na rozdrożu czy może faktycznie w trakcie rozstania, przeczytaj ją. Każdy kiedyś przeżył rozstanie lepiej lub gorzej, a ta książka pokaże ci co zrobiłaś źle, co spowodowało że dłużej przeżywałaś męki i pozwoli ci teraz poprawić to, lub jeśli ci się przytrafi ta niechciana sytuacja zrobić to lepiej skuteczniej, "szybciej" i mniej boleśnie. :-) Pozatym ona nie tylko o rozstaniu mówi. Jest w niej wiele rad na każdy stan. Jest w niej wiele rad które powinniśmy stosować poza wszelkim stanem ;-) np. jak dbać o siebie i jak siebie rozpieszczać.

Bardzo pomocna przy rozstaniu.
Całkowicie zapomniałam, że nie dokończyłam jej czytać.
Mam nadzieję, że nie będę musiała już po nią sięgać.

Bardzo pomocna przy rozstaniu.
Całkowicie zapomniałam, że nie dokończyłam jej czytać.
Mam nadzieję, że nie będę musiała już po nią sięgać.

• 2015
  • Love