Zgłosuj na książki roku 2017

Pop-up Facts INVENTION
978-83-7167-426-7
wynalazki, koło, żarówka
popularnonaukowa

Ambitna i pomysłowa książka prezentuje najważniejsze wynalazki, jakich na przestrzeni dziejów dokonała ludzkość, oraz postacie znanych wynalazców. Przekręcane kółka, pociągane wypustki i podnoszone klapki, a przede wszystkim trójwymiarowe modele umożliwiają własnoręczne sprawdzenie i przetestowanie tych niezwykłych mechanizmów, które na zawsze zmieniły świat.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,list,653,wynalazki.html

Na półkach: Przeczytane, Debit

Jeśli w waszym domu jest choć jeden mały ciekawski człowieczek, to mam dla niego książkę, która z całą pewnością wpadnie mu w oko. To pozycja idealna dla każdego malucha rządnego wiedzy. Bo wartościowych informacji znajdziecie tu całe mnóstwo, a oprócz tego wiadomości te przedstawione są w wyjątkowo atrakcyjny sposób. Ale po kolei.

Książka Wynalazki to jak sam tytuł wskazuje zbiór informacji o wynalazkach i ich twórcach. Te wszystkie wspaniałe projekty posegregowane są tu tematycznie, a do tego każde dzieło jest pokrótce opisane i zobrazowane. Dowiemy się więc kto i kiedy wynalazł zapałkę lub kto jest twórcą żarówki. Poznamy historię powstania samochodu oraz wszelkich udoskonaleń związanych z medycyną. W książce znajdziemy także wynalazki związane z podbojem przestworzy a nawet kosmosu i wiele wiele innych.

Informacje znajdujące się w tej lekturze są kompleksowe i bardzo interesujące. W zasadzie na tych kilku stronach zawarta jest bardzo pożyteczna wiedza na temat wynalazków,...

dydelfina | 2014-10-07