Księga mediów

Wydawnictwo: Kos
Le livre des médiums
83-89375-06-0
Daniel

Allan Kardec dzięki współpracy z licznymi mediami, na podstawie tysięcy komunikatów uzyskanych drogą eksperymentalną w czasie seansów, skodyfikował zasady filozofii spirytystycznej. Jako wydawca „Przeglądu Spirytystycznego” i założyciel Paryskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych, inspirował (głównie w Europie) badania i zrodzony dzięki ich rezultatom ruch społeczny, do czego przyczyniły się jego wielokrotne wznawiane w wielotysięcznych nakładach publikacje, przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Za swą działalność był szykanowany. Jego dzieła przez wiele lat znajdowały się na kościelnym Indeksie Ksiąg Zakazanych.

Księga mediów:
światowy bestseller literatury ezoterycznej;
klasyczne dzieło zapoczątkowujące naukowe badania zjawisk mediumicznych;
szczegółowy wykład metodologii kontaktów ze sferą pozamaterialną;
charakterystyka trudności i zagrożeń związanych z praktyką spirytystyczną;
zasady organizacji seansów spirytystycznych i stowarzyszeń;
relacje z seansów Paryskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych;
fragmenty artykułów z „Przeglądu Spirytystycznego”.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS

źródło okładki: Wydawnictwo KOS

Ania | 2013-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Dla zainteresowanych na pewno książka jest podstawą do poznania świata duchów i kontaktu z nimi.Dla laików dobra książka do zdania sobie sprawy że jeśli wierzymy w duszę nie to sposób nie wierzyć w duchy :)
Na pewno ubogaca wiedzę :)

mateuszsaladonis | 2014-01-02

Księga Mediów to jedna z podstaw filozofii spirytystycznej. Klasyk