L'Obsession

Opętanie jest zbiorem artykułów z miesięcznika „Przegląd Spirytystyczny”, który był wydawany we Francji od 1858 roku. Książka ta zawiera bardzo istotne informacje poszerzające tematy, których nie rozwinięto w Księdze mediów. Allan Kardec przytoczył szczegółowe opisy różnych opętań, które w połowie XIX w. były publikowane w prasie codziennej i opatrzył je analitycznym komentarzem. Zdarzenia, o których można przeczytać w niniejszym wydaniu znajdują potwierdzenie w archiwach policyjnych, w sądowych stenogramach i w notatkach służbowych francuskich urzędników państwowych.

Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych przekazuje do rąk polskiego czytelnika pierwsze pełne tłumaczenie Opętania Allana Kardeca, będącego ważnym dokumentem spirytystycznym i świadectwem istnienia w przyrodzie inteligentnych sił, których nauka materialistyczna nie potrafi wyjaśnić.

źródło opisu: www.rivail.pl

źródło okładki: www.rivail.pl