Kup teraz - 14 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.97 zł

2003-01-01
83-86757-73-6
Konrad Jerzak vel Dobosz
Rivail
spirytyzm okultyzm psychografia mediumizm umarły śmierć żałoba zaświaty niebo piekło medium duch dusza seans spirytystyczny bóg energia
Le Livre des Esprits
filozofia, etyka
2012-08-11
83-86757-73-6
Konrad Jerzak vel Dobosz

Ksiazka odkryla przede mna duza wiedze, czytalam ja z roznymi emocjami. Szokuje, przeraza, daje nadzieje. Polecam goraco.

Filozofia ta przemawia do mnie jak żadna inna. Szkodą jest, że dzieła, jak to, zostały tak stłumione w okresie wojen światowych.

Nieco ponad 1000 pytań i odpowiedzi dotyczące aspektów m.in życia po śmierci, reinkarnacji, tematów egzystencjalnych, pochodzenia i los duchów. Spirytyzm ma objawiać tajemną wiedzę na temat Boga, wszechświata, ludzi, duchów i praw rządzącym życiem. Kardec niewątpliwe zmusza nas do refleksji - być może spojrzymy na współczesny otaczający nas świat materialny (jak i duchowy)...

Jak dla mnie strasznie nudna. Czytanie każdej kolejnej strony nie było łatwe. Po prostu nie wpadła w mój gust!

Odradzam. Książka nie jest zgodna z nauką Kościoła Katolickiego.

Książkę można streścić pod hasłami: zaskakująca, działająca na wyobraźnię.
Utrudnieniwm może być język autora

Dziwnie się czuję oceniając książkę będącą w istocie dziełem tak wielu autorów... Oczywiście mówię tu o duchach. Dzieło spisano w poprzedniej epoce i z tego powodu język bywa zawiły, archaiczny, przeintelektualizowany, przynajmniej w moim odczuciu. Zgodna z duchem chrześcijaństwa książka stanowi bardzo sympatyczny ogląd na ludzką naturę. Zachęcam do lektury tego...

Bardzo interesująca książka, prezentująca spójną i kompletną teorię. Kardec pokazuje zagadnienie reinkarnacji od nieco innej strony niż buddyzm. Ciężko nawet usiłować zgadnąć, czy zawarte w niej słowa są prawdziwe, bo tego dowiemy się dopiero po śmierci, niemniej warto zapoznać się z nią i wyrobić sobie własne zdanie.

Koncepcje przedstawione przez Kardeca, a podane przez duchy, są naprawdę sensowne i logiczne. Myślę, że gdyby wojny światowe nie stłumiły w ten sposób tej nauki, to byłaby ona lepiej znana, a społeczeństwo miałoby solidne przekonanie do rozwijania się duchowo.

Ciekawa książka, ale polecam traktować ją bardziej jako przedstawienie kolejnej koncepcji na to, jak może wyglądać życie po śmierci. Trudno mi uwierzyć, że jest właśnie tak jak opisuje to Kardec, niemniej jednak udziela on odpowiedzi na wiele trudnych pytań, a przedstawiana przez niego koncepcja byłaby najbardziej sprawiedliwa w obliczu cierpienia człowieka, czy też śmierci...

• Chcę w prezencie
  • Ezoteryka
  • Ebooki
  • Filozofia
  • E-book

Dodaj cytat z książki Księga Duchów