Okładka książki Ewangelia według spirytyzmu

typ
papier
8,44 (9 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W 1857 roku w Paryżu ukazała się Księga Duchów autorstwa Allana Kardeca, w której zawarł on zasady teorii spirytystycznej zebrane w czasie rozmów z duchami. Niesamowita zbieżność informacji, które uzyskał podczas seansów spirytystycznych, a także logika i spójność nowej teorii sprawiły, że poświęcił ponad dziesięć lat na propagowanie wiedzy, która pochodziła z zaświatów. Ewangelia według spirytyz...

Ewangelia według spirytyzmu stanowi jedno z pięciu najważniejszych dzieł filozofii spirytystycznej. Allan Kardec analizuje w niej kolejne fragmenty Nowego Testamentu, ukazując ich zgodność z informacjami przekazanymi przez duchy.

Ewangelia według Spirytyzmu, przetłumaczona na dziesiątki języków, zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie - dziś trafia po raz pierwszy do rąk polskiego czytelnika. Jest dziełem wyjątkowym, które nie tylko pomaga nam pokonać codzienne problemy, ale także zawiera wskazówki, dzięki którym lepiej rozumiemy nasze miejsce na Ziemi, cel życia, przyczyny cierpienia i sens sytuacji, kiedy jednych ciężko doświadcza Allan Kardec los, a inni cieszą się szczęściem.

Wydanie zawiera dodatkowo:

- Spirytyzm w najprostszym ujęciu Allana Kardeca - zwięzłe wprowadzenie do spirytyzmu

- biografię autora napisaną przez Annę Blackwell

Polecamy

Opinie czytelników
Daniel | 2012-07-11
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Najsłynniejszy kodyfikator spirytyzmu - Allan Kardec - postanowił skonfrontować odkryty system etyczno-filozoficzny z dobrze wszystkim znaną Ewangelią. Wszak spirytyzm wywodzi się z chrześcijaństwa, zatem związany jest z ową Ewangelią.

Czym jest więc "Ewangelia według spirytyzmu"? Łatwiej zacząć od tego czym nie jest. Na pewno nie jest to kolejny apokryf odsłaniający "rewelacyjne" i "dotąd nieznane fakty". Nie jest to parafraza Ewangelii, polegająca na przekształceniu (w ramach równouprawnienia) Ducha Świętego w Duszycę, czy wprowadzeniu do raju Adama i Adama. "Ewangelia..." jest przede wszystkim ponowną interpretacją Pisma Świętego - w dodatku jest to interpretacja wielowymiarowa, gdyż pod uwagę wzięte są zawiłości językowe, konteksty historyczne, elementy psychologii, zmiany społeczne oraz wiedza spirytystyczna (gruntownie omówiona w "Księdze Duchów"). Poza wielotorową analizą zagadnień biblijnych, książka ta posiada jeszcze jeden znaczący plus - nie jest to kontemplacja filozoficz...

killermannnnn | 2014-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2014