Lubimyczytać.pl to:

typ
papier
8.25 (8 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W 1857 roku w Paryżu ukazała się Księga Duchów autorstwa Allana Kardeca, w której zawarł on zasady teorii spirytystycznej zebrane w czasie rozmów z duchami. Niesamowita zbieżność informacji, które uzyskał podczas seansów spirytystycznych, a także logika i spójność nowej teorii sprawiły, że poświęcił ponad dziesięć lat na propagowanie wiedzy, która pochodziła z zaświatów. Ewangelia według spirytyz...

Ewangelia według spirytyzmu stanowi jedno z pięciu najważniejszych dzieł filozofii spirytystycznej. Allan Kardec analizuje w niej kolejne fragmenty Nowego Testamentu, ukazując ich zgodność z informacjami przekazanymi przez duchy.

Ewangelia według Spirytyzmu, przetłumaczona na dziesiątki języków, zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie - dziś trafia po raz pierwszy do rąk polskiego czytelnika. Jest dziełem wyjątkowym, które nie tylko pomaga nam pokonać codzienne problemy, ale także zawiera wskazówki, dzięki którym lepiej rozumiemy nasze miejsce na Ziemi, cel życia, przyczyny cierpienia i sens sytuacji, kiedy jednych ciężko doświadcza Allan Kardec los, a inni cieszą się szczęściem.

Wydanie zawiera dodatkowo:

- Spirytyzm w najprostszym ujęciu Allana Kardeca - zwięzłe wprowadzenie do spirytyzmu

- biografię autora napisaną przez Annę Blackwell

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Daniel | 2012-07-11
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Najsłynniejszy kodyfikator spirytyzmu - Allan Kardec - postanowił skonfrontować odkryty system etyczno-filozoficzny z dobrze wszystkim znaną Ewangelią. Wszak spirytyzm wywodzi się z chrześcijaństwa, zatem związany jest z ową Ewangelią.

Czym jest więc "Ewangelia według spirytyzmu"? Łatwiej zacząć od tego czym nie jest. Na pewno nie jest to kolejny apokryf odsłaniający "rewelacyjne" i "dotąd nieznane fakty". Nie jest to parafraza Ewangelii, polegająca na przekształceniu (w ramach równouprawnienia) Ducha Świętego w Duszycę, czy wprowadzeniu do raju Adama i Adama. "Ewangelia..." jest przede wszystkim ponowną interpretacją Pisma Świętego - w dodatku jest to interpretacja wielowymiarowa, gdyż pod uwagę wzięte są zawiłości językowe, konteksty historyczne, elementy psychologii, zmiany społeczne oraz wiedza spirytystyczna (gruntownie omówiona w "Księdze Duchów"). Poza wielotorową analizą zagadnień biblijnych, książka ta posiada jeszcze jeden znaczący plus - nie jest to kontemplacja filozoficz...

Dawid | 2013-04-01

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku