Okładka książki Ewangelia według spirytyzmu

typ
papier
8,5 (10 ocen i 1 opinia)

Opis książki

W 1857 roku w Paryżu ukazała się Księga Duchów autorstwa Allana Kardeca, w której zawarł on zasady teorii spirytystycznej zebrane w czasie rozmów z duchami. Niesamowita zbieżność informacji, które uzyskał podczas seansów spirytystycznych, a także logika i spójność nowej teorii sprawiły, że poświęcił ponad dziesięć lat na propagowanie wiedzy, która pochodziła z zaświatów. Ewangelia według...

Ewangelia według spirytyzmu stanowi jedno z pięciu najważniejszych dzieł filozofii spirytystycznej. Allan Kardec analizuje w niej kolejne fragmenty Nowego Testamentu, ukazując ich zgodność z informacjami przekazanymi przez duchy.

Ewangelia według Spirytyzmu, przetłumaczona na dziesiątki języków, zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie - dziś trafia po raz pierwszy do rąk polskiego czytelnika. Jest dziełem wyjątkowym, które nie tylko pomaga nam pokonać codzienne problemy, ale także zawiera wskazówki, dzięki którym lepiej rozumiemy nasze miejsce na Ziemi, cel życia, przyczyny cierpienia i sens sytuacji, kiedy jednych ciężko doświadcza Allan Kardec los, a inni cieszą się szczęściem.

Wydanie zawiera dodatkowo:

- Spirytyzm w najprostszym ujęciu Allana Kardeca - zwięzłe wprowadzenie do spirytyzmu

- biografię autora napisaną przez Annę Blackwell

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Daniel | 2012-07-11
Przeczytana: 09 czerwca 2011

Najsłynniejszy kodyfikator spirytyzmu - Allan Kardec - postanowił skonfrontować odkryty system etyczno-filozoficzny z dobrze wszystkim znaną Ewangelią. Wszak spirytyzm wywodzi się z chrześcijaństwa, zatem związany jest z ową Ewangelią.

Czym jest więc "Ewangelia według spirytyzmu"? Łatwiej zacząć od tego czym nie jest. Na pewno nie jest to kolejny apokryf odsłaniający "rewelacyjne" i "dotąd nieznane fakty". Nie jest to parafraza Ewangelii, polegająca na przekształceniu (w ramach równouprawnienia) Ducha Świętego w Duszycę, czy wprowadzeniu do raju Adama i Adama. "Ewangelia..." jest przede wszystkim ponowną interpretacją Pisma Świętego - w dodatku jest to interpretacja wielowymiarowa, gdyż pod uwagę wzięte są zawiłości językowe, konteksty historyczne, elementy psychologii, zmiany społeczne oraz wiedza spirytystyczna (gruntownie omówiona w "Księdze Duchów"). Poza wielotorową analizą zagadnień biblijnych, książka ta posiada jeszcze jeden znaczący plus - nie jest to kontemplacja...

Limetka | 2014-12-26

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku