Trzy wyroki
danny8

Publikacja autorstwa byłego milicjanta z pionu operacyjno-śledczego, Andrzeja Snopkowskiego, przedstawiająca czterech morderców, którzy popełniali swe zbrodnie w Krakowie i okolicach: Władysława Mazurkiewicza (1911-1957), Bogusława Olejnika (1936-1963), Tadeusza Wiktora (ur. 1937) i Karola Kota (1946-1968).

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

takisobiejac | 2018-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Czterech zwyrodnialców, którzy wstrząsnęli Krakowem.
Sportretowany w wyświetlanym w zeszłym roku w kinach filmie "Ach śpij kochanie" (film słaby, nie polecam) Władysław Mazurkiewicz, pseudo "Piękny Władzio", na przestrzeni 12 lat zamordował 6 osób. Przestępczy duet Tadeusz Wiktor i Bogusław Olejnik miał na koncie kilka ofiar. Wreszcie Karol Kot, znany jako Wampir z Krakowa, zabił 2 osoby, w tym staruszkę i 11-letniego chłopca, a 10 osób mocno okaleczył. O Mazurkiewiczu i Kocie wiedziałem bardzo dużo, liczyłem więc, że dowiem się czegoś o dwójce Olejnik Wiktor. Ale tu niestety nastąpiło rozczarowanie. Autor, który prowadził kiedyś ich sprawę, nie podołał zadaniu sensownego przelania prawdy na karty książki. Rozdział z Olejnikiem i Wiktorem jest zdecydowanie najsłabszy. Rozdział z "Pięknym Władziem" mógłby być lepszy, bo chwilami nie wiadomo czy czytamy wypowiedź mordercy czy opis narratora. Natomiast Snopkowski rzetelnie napisał część poświęconą Kotowi. Też był swego czasu...