Trzy wyroki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czerwona Okładka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Trzy wyroki
83-03-00170-1
danny8

"Trzy wyroki" to zbiór reportaży poświęconych głośnym krakowskim sprawom o wielokrotne morderstwa. Pod przykrywką znanej z kryminałów serii "z czerwoną okładką" KAW serwuje nam trzy mocno sfabularyzowane reportaże milicyjne. Książka już od początku wzbudza nieufność. Główny problem dotyczy wiarygodności i obiektywności autora. Na ile długoletni oficer krakowskiej milicji, mógł i chciał...

Książka już od początku wzbudza nieufność. Główny problem dotyczy wiarygodności i obiektywności autora. Na ile długoletni oficer krakowskiej milicji, mógł i chciał przestawić w 1982 roku prawdziwe kulisy swojej pracy? Na ile rzetelnie pokazał tło i fakty głośnych morderstw? Niestety lektura ksiązki z dzisiejszej perspektywy każe wątpić w szczerość intencji autora.
Zamiast rzetelnego reportażu otrzymujemy "dokument minionego czasu", w którym wiele faktów przeinaczono lub pominięto. Dlatego wszystkim zainteresowanym sprawami Mazurkiewicza i Kota polecam raczej publikacje wydane po 1989 roku np. "Kto zabija człowieka" B. Sygita.

źródło opisu: http://www.klubmord.com/Recenzje/snopkowski-andrzej-trzy-wyroki.html

źródło okładki: http://www.mordopedia.klubmord.com/index.php?title=Trzy_wyroki

Sasha | 2016-01-01