Dom w Bogu

Wydawnictwo: Paganini
978-83-89049-19-3
religia
wielokropek

Książka jest piękną i mądrą medytacją o. Augustyna Pelanowskiego na temat Księgi Tobiasza. Opowiada o naszym zagubieniu w świecie, w naszych rodzinach i potrzebie odzyskania serca i uzdrowieniu naszych uczuć. Tłumaczy symbolikę zawartą w Księdze Tobiasza i pomaga zrozumieć Słowo, jakie kieruje do nas Bóg. Bóg ma serce jak rodzinny dom, pełne ciepła i pragnienia przytulenia nas - chce też,...

Bóg ma serce jak rodzinny dom, pełne ciepła i pragnienia przytulenia nas - chce też, byśmy przeszli przez życie z sercem nie tylko dla Niego i dla innych, ale nade wszystko dla siebie samych.
Większość z nas jest jednak bezdomna, nawet posiadając dom rodzinny lub własny. Bez relacji z Synem Boga jesteśmy osieroceni, bezdomni, zagubieni i rozpaczliwie rzucamy się na innych ludzi, szukając w nich spełnienia tej fundamentalnej potrzeby: powierzenia się komuś tak intensywnie, że można to jedynie porównać z zadomowieniem się w kimś. Zamieszkać w czyimś sercu jest tęsknotą milionów - ale czy dwa puste serca mogą stać się wybawczą pełnią dla siebie, czy też staną się jeszcze większą próżnią?
Nasze serce jest swoistym tabernakulum, domem, namiotem zamieszkiwania Ducha Bożego. Z pustką wewnątrz nie da się żyć. Pusty żołądek potrzebuje pokarmu, ludzie z głodu dopuszczają się strasznych rzeczy. Czy głód serca nie powoduje, że nawzajem się pożeramy?

źródło opisu: http://www.paganini.com.pl/Augustyn_Pelanowski_OSP...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ziarenkooo | 2012-12-12
Na półkach: Coś dla ducha
Przeczytana: grudzień 2012

Jedna z moich ulubionych ksiąg Pisma Świętego, "rozpracowana" w mistrzowski sposób.

Od dłuższego czasu w moim życiu brakowało czegoś konkretnego, czułam, że cały czas krążę, miotam się, ale nie mogłam dostrzec, gdzie jest ta właściwa droga. Czułam się źle, byłam smutna, samotna, nie miałam po prostu siły, by żyć tak naprawdę. Pogrążałam się w takim stanie coraz bardziej. Aż nadszedł czas przebudzenia i na jednym z etapów tego stanu pojawiła się ta lektura. Po przeczytaniu tej książki wiem, że to, czego mi brakowało w życiu to DOMU- wejścia w bliską relacje i zadomowienie się w Jezusie. Szok! Wydawałoby się, że jestem tak w tą sprawę zaangażowana, a jednak nie... Spojrzenie w głag mojego serca mną wstrząsnęło, na początku negatywnie, ale teraz widze ogrom pracy, jaki mnie czeka. Każda strona tej książki poruszała mnie i wniosła coś w moje życie- znalazłam tam wiele perełek.

Książkę polecam wszystkim, którzy szukają siebie, swojego prawdziwego miejsca w świecie, miłości, prawdy,...

Meell | 2013-02-27
Na półkach: 2013
Przeczytana: 26 lutego 2013

Ojciec Augustyn Pelanowski... po prostu rozkłada. Tekst Pisma Świętego na czynniki pierwsze, a czytelnika - na łopatki. Uwielbiam zagłębianie się w Słowo, szukanie w Nim więcej i więcej sensu i piękna, znajomość języków oryginalnych, błyskotliwe porównania - to wszystko tu znalazłam. Ale ta książka nie jest jedynie traktatem na temat treści Księgi Tobiasza (i nie tylko!), ale przede wszystkim po prostu rozważaniami odsłaniającymi prawdę. Pozwala przejrzeć samego siebie i poznać prawdę o sobie, odsłania rąbek tajemnicy Najwyższego i daje poznać prawdę o Nim. Nie ma tu prostackiego moralizatorstwa, tanich pocieszeń, płytkich, entuzjastycznych frazesów. Jest... no właśnie, trudno znaleźć inne pasujące słowo - Prawda.

Renia | 2013-03-26
Na półkach: Posiadam

Polecam. Czytałam ją stopniowo. Książki o. Pelanowskiego, wg mnie, nie są do połknięcia. Trzeba je smakować, powoli "przeżuwać", aby stopniowo nasycały nasze życie.

Magda | 2013-07-26
Przeczytana: 27 lipca 2013

Świetna!

Mateusz | 2015-05-23
Na półkach: Religia

Nie wiem czy istnieje dziedzina pt."psychologia biblijna".Moim zdaniem do niej należą książki o.Pelanowskiego.
Pokazują wady,które trzeba przepracować.Uwidaczniają mechanizmy działania człowieka.
Kapitalna lektura.Kupuj i czytaj.

pkk | 2017-08-03
kasiek10 | 2017-03-10