List Judasza nie Iszkarioty

religia
Paganini
2020-11-13
2020-11-13

"Jednym z fundamentalnych obowiązków katolika w tych latach jest ostrzeżenie. I dlatego powstała ta książka, dlatego też został napisany List Judy."
Analizując List Judy ojciec Augustyn z jednej strony przybliża nam problemy i realia współczesne autorowi Listu, a z drugiej strony pokazuje, jak bardzo aktualne są te wezwania w czasach nam współczesnych, w których Kościół pod kierownictwem Franciszka ulega w coraz większym stopniu brataniu się ze światem.
Jest to kolejna już, bardzo dobitna i bez mała rozpaczliwa próba potrząśnięcia współczesnymi spoganizowanymi katolikami w obliczu nadchodzących czasów ostatecznych poprzedzonych zapowiadanym odstępstwem.
"Powodem, dla którego ludzie odraczają pokutę, jest zwodnicza myśl ... o zwlekaniu Boga z karą, myśl o Jego spóźnianiu się, a najbardziej złudna jest nadzieja, w której ludzie upewniają się wzajemnie o nieistnieniu żadnej kary Boga. Bóg daje znaki, ale ludzie odczytują je jako przypadki i bezcelowe wydarzenia, które nie mają w sobie żadnej treści, żadnego smaku."
Ojciec Augustyn Pelanowski ustawiczni nas wzywa: Obudźcie się! Przejrzyjcie na oczy! Bądźcie gotowi! Czas się wypełnia!

Ciekawie wydana przez Wydawnictwo o przyjemnym brzmieniu, Paganini.
Wymowna okładka dobrze przystaje do treści książki. Jej celem jest, jak sam
Autor przyznaje, ostrzeżenie społeczeństwa, całego KK z hierarchami i wiernymi,
a także potencjalnych czytelników przed wieloma zagrożeniami. Zamachu na Kościół
już dokonano, a zaatakowane zostało wszystko: dogmaty, moralne prawo, sakramenty...
Ojciec A.Pelanowski w oparciu o tekst Listu św.Judy, rozważa i wnikliwie komentuje porażający rozkład cywilizacji chrześcijańskiej. Podaje wiele przykładów tego zjawiska bez zawoalowania. Obiektywnie, z zaangażowaniem moralnym i emocjonalnym. I co buduje czytelnika, także krytycznie wobec samego siebie. Znajomość Biblii u Autora jest zachwycająca, ten pasjonat czyta ją od 30 lat! Umiejętność odniesień bohaterów biblijnych do współczesnych sytuacji świata tego jest zdumiewająca. Z powodzeniem może zainspirować do sięgnięcia po tę niezwykłą Księgę, którą nazywa Kliniką z 73 oddziałami, bo tyle jest
Ksiąg w całej Biblii.
Publikację tę podsunięto mi do przeczytania, zostałam jej uważną czytelniczką, jestem nią zbudowana i nie żałuję czasu poświęconego na tę lekturę:-))

Ciekawie wydana przez Wydawnictwo o przyjemnym brzmieniu, Paganini.
Wymowna okładka dobrze przystaje do treści książki. Jej celem jest, jak sam
Autor przyznaje, ostrzeżenie społeczeństwa, całego KK z hierarchami i wiernymi,
już dokonano, a zaatakowane zostało wszystko: dogmaty, moralne prawo,...

Arcydzieło.....

Arcydzieło.....

Spośród kilku książek o.A.Pelanowskiego, które przeczytałem, ta jest dla mnie najlepsza. Analiza współczesnych wydarzeń zestawiona z Biblią jest niesamowita. Całe szczęście, że całkiem sporo książek tego autora zostało jeszcze do przeczytania.

Gorzka prawda,bardzo mnie poruszyła...
Wytrwałości dla was wszystkich

Gorzka prawda,bardzo mnie poruszyła...
Wytrwałości dla was wszystkich

• Religia