Przyczajony Chrystus, ukryty Bóg, czyli o sekrecie "Bożej paranoi"

Wydawnictwo: Mały Dom Dystrybucyjny
978-83-931591-0-9
religia, modlitwa, duchowość
religia
asiek

To książka napisana w jednym celu: aby wprowadzić Cię w nowe rejony modlitwy osobistej. Niezależnie od tego jak długo trwa Twoja przygoda z wiarą - czy Twoje nawrócenie miało miejsce zaledwie parę tygodni temu, czy jesteś wiekowym i doświadczonym mnichem - Bóg znowu chce Cię zachwycić. Chce - i potrafi! - poprowadzić Cię od przygody do przygody. Oczy mogą Ci się otworzyć ze zdziwienia już przy...

Oczy mogą Ci się otworzyć ze zdziwienia już przy niektórych, cytowanych tutaj, fragmentach Pisma Świętego. Poważnie. Nawet jeśli znasz Biblię na wylot, odkryjesz z przyjemnością, że ta wspaniała Księga wciąż ma Cię czym zaskoczyć. I nie chodzi tylko o samo Słowo, lecz także ukryte w nim znaczenie i moc. Możesz to nazwać "skutecznym czytaniem". To znaczy? Ty czytasz, a zmiany, których pragniesz, dokonują się w Tobie niepostrzeżenie, ale na trwałe, ponieważ działa w nich Boża siła.

Książka ta pozwoli Ci też odkryć:
Co to jest "kwadrans mocy"?
Kiedy modlitwa może być zła?
Dlaczego tradycja wcale nie kłóci się z odnową?
Jak "wyplewić" faryzejskie chwasty z grządki pobożności?
Czemu "Boża paranoja" ma być najkrótszą drogą do zdrowia i radości?
Czy Boga naprawdę da się tak zobaczyć, żeby Go już nigdy nie stracić z oczu?
Jak - jeszcze w tym życiu - załatwić sobie wyborną zbroję i białego rumaka na Armagedon?

A nade wszystko: książka ta da ci ulgę i wytchnienie. Krzyż Chrystusa bowiem nie ma cię przygnieść, ale obronić i uzdrowić!
"W Jego ranach jest nasze zdrowie" (Iz 53,5).
Pamiętasz?

źródło opisu: http://www.mdede.pl/przyczajony-chrystus-ukryty-cz...(?)

asiek | 2010-11-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

To książka, która przede wszystkim uczy modlitwy, sprawia, że staje się ona jak żywy Romans z Najwyższym. Daje nadzieję, sprawia, że doświadczamy dobroci Boga, a także pokazuje jak cieszyć się w codzienności. Łamie schematy i burzy mury, które sami sobie stawiamy, więc czasem wzbudza silne emocje. Świetnie dobrane cytaty z Pisma Świętego zachęcają do sięgnięcia po tą Księgę i poznania jej bardziej dogłębnie. Jest zaskakująca w swojej prostocie, a zmusza do myślenia. Niezwykle inspirująca! Polecam!

Klaudia | 2011-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2011

Dla kogoś, kto ma problemy z osobistą modlitwą, ta książka może uratować życie. Oczywiście nie dosłownie, ale jest w niej tyle mądrości, tyle praktycznych ćwiczeń, wskazówek, porad, że ta książka NIE MOŻE nie pomóc.
Zdecydowanie jedna z lepszych "poradnikowych" o modlitwie ;)

Adam Drzewiecki | 2011-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2011

Porywająca, ciekawa, zabawna, wciągająca. Pozwala na wiele spraw spojrzeć inaczej. Jeśli nieobce są Ci tematy modlitwy i Biblii... to warto.

Zonia | 2011-08-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Na pewno będę do niej wracać. Naprawdę otwiera oczy. Jeden z moich ulubionych autorów.
Gdyby nie to, że jest "porcjowana" na 7 dni, pochłonęłabym ją bez opamiętania w trzy godziny. Serdecznie polecam.

andria | 2013-08-21
Przeczytana: sierpień 2013

Świetna książka. Pokazuje jak można rozmawiać z Bogiem. Jak nawiązać z Nim głęboką więź. Książka dla tych którzy pragną aby Bóg był na pierwszym miejscu w ich życiu. POLECAM!

Agata Wesołowska | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 13 lutego 2014

W Fabianie Błaszkiewiczu uwielbiam jego bezpośredniość i konkretność. Bez wątpienia jest rekolekcjonistą, który bez oporów mówi co myli i nie ubiera swoich słów w piękne ubranka. Książka jest dla mnie drogowskazem po modlitwie, zawiera wiele cennych uwag oraz rad. Cała treść poparta jest cytatami z Pisma Świętego. Polecam każdemu kto zmaga się z problemem modlitwy osobistej lub chce ją uczynić lepszą!

Odzio | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Głównym tematem książki jest modlitwa. Nie jest obszerna, ale bardzo treściwa i wypełniona podpowiedziami i radami jak się lepiej modlić.
Jeżeli nie widzisz sensu w „klepaniu pacierzy” to jest to tytuł dla Ciebie. Osobiście wiele skorzystałem po lekturze tej pozycji i na pewno będę do niej jeszcze zaglądał w celu zdobycia inspiracji.
Tytuł godny polecenia.

Paulina | 2012-07-05