Zgłosuj na książki roku 2017

Ćwiczenia w siodle

6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
kajmakowa94

Większość jeżdżących konno skupia się głównie na koniu. Ma przy tym większe bądź mniejsze wyobrażenie o tym, jak koń powinien się poruszać, reagować na ich sygnały i wyglądać, by obserwujący jazdę dobrze ich oceniali. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to, czego wymagają i oczekują od konia, w 95% zależy od tego, jak oni się zachowują i co się z nimi dzieje, gdy siedzą na koniu. Ta książka,...

Ta książka, jako jedna z nielicznych, kładzie nacisk na szkolenie jeźdźca. Pokazuje, jak ważne jest ćwiczenie siebie, aby móc właściwie trenować konia. Autor w sposób klarowny przedstawia ćwiczenia oparte na skali szkolenia zarówno konia, jak i jeźdźca, oraz zwraca uwagę na problemy, jakie należy uwzględnić. Wszystko po to, aby jeździec uczynił swoje zachowanie świadomym środkiem komunikacji z koniem, którego przyszło mu dosiadać i szkolić.

Książka ze wszech miar godna polecenia wszystkim, którzy jazdę konną chcą traktować jako sztukę.

Wojciech Mickunas

źródło opisu: Wydawnictwo GALAKTYKA

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,475.html

khazwindnafuto | 2017-10-24

Bardzo dobra książka. Nie tylko ze względu na wartość merytoryczną poruszonych zagadnień, ale także ze względu na opis wielu ciekawych ćwiczeń. Jedna z obowiązkowych pozycji dla mnie.

Ogryzek | 2016-05-24
Przeczytana: 23 maja 2016