Kolonia diabła

Okładka książki Kolonia diabła
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Sigma (tom 7)
Tytuł oryginału:
The Devil Colony
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2012-09-19
Data 1. wyd. pol.:
2012-09-19
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376598703
Tłumacz:
Łukasz Praski
Tagi:
rollins Stany Zjednoczone sensacja
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
150 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
321
319

Na półkach:

Zapraszam na geeklife.pl, gdzie znajdziecie recenzje gier, książek, filmów i seriali.

Dwaj młodzi Indianie buszują po tajemniczej jaskini w Górach Skalistych. Efektem ich eskapady jest odkrycie setek zwłok rdzennych Amerykanów sprzed kilkuset lat. Sensacja spędziła do Utah media i naukowców, co nie bardzo podoba się mieszkańcom. W wyniku sporu dochodzi do potężnego wybuchu, który uwalnia dziwną energią potrafiącą dezintegrować materię i pobudza wulkany na całym świecie. Naturalnie sprawa wpada w ręce agentów Sigmy.

Kolonia Diabła oprócz tajemnicy pochodzenia Indian porusza też wątek Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki. Czy możliwe, by tajemnica jaskini w Utah powiązana była z formalnie nigdy nie istniejącą Czternastą Kolonią? Co wiedział Thomas Jefferson i dlaczego śmierć jego bliskiego współpracownika Lewisa Meriwethera mimo jasnych oznak zabójstwa została uznana za samobójstwo?

Podczas lektury odkrywamy, że te dwie, zupełnie odrębne sprawy Rollins bardzo zgrabnie połączył, pomieszał z różnymi naukowymi teoriami, a do tego wplótł olbrzymią ilość akcji i fabularnych twistów. Pod względem przedstawionej historii, Kolonia Diabła wciągnęła mnie niesamowicie, ostatni raz bawiłem się tak przy Mapie Trzech Mędrców, czyli drugim spotkaniu z Oddziałem Sigma.

Co ciekawe Grey Pierce dostał tutaj o wiele mniejszą rolę niż zazwyczaj. Razem z Seichan i Monkiem wykonują zadania zlecone przez Paintera z dala od Gór Skalistych, ale oczywiście zajmują się tą samą sprawą. Autor próbuje zeswatać Greya i Seichan, dlatego mamy trochę ukradkowych spojrzeń, uśmieszków, przytulanek charakterystycznych dla taniego romansidła, ale są to najczęściej malutkie epizody nie zaburzające akcji.

W Kolonii Diabła pierwsze skrzypce gra dyrektor Sigmy Painter Crowe, w którego żyłach płynie indiańska krew. W sprawę wybuchy w Utah zamieszana jest jego młoda kuzynka, więc Painter zmuszony jest do działania w terenie. Zabiera ze sobą młodego chemika China i wiecznie marudzącego olbrzyma Kowalskiego. Kapitalnie wypada interakcja Paintera z Kowalskim, którzy jeszcze nie mieli okazji ze sobą pracować. Przyznam, że były komandos męczył mnie w ostatnich tomach, bo jego relacja z Greyem zawsze wyglądała tak samo. Sparowanie go z Painterem to strzał w dziesiątkę.

Jakby atrakcji było mało to Kolonia Diabła przynosi nowe informacje o Gildii. I to jakie! Organizacja powoli przestaje być mrzonką, a poczynania jej agentów zaczynają mieć głębszy sens. Przy okazji warto wspomnieć o kapitalnej końcówce książki. Po raz pierwszy Rollins zdecydował się poważnie namieszać w wykreowanym przez siebie świecie i podsumował wątki głównych bohaterów wielkimi zwrotami akcji i solidnymi cliffhangerami. Nie zdradzę szczegółów, ale dzięki takiemu zabiegowi już nie mogę się doczekać momentu, kiedy wrócę do serii.

Tak, to najlepsza z dotychczasowych książek z serii Sigma Force! Kolonia Diabła ma wszystko, co powinna mieć dobra książka sensacyjna, a ponadto co i rusz próbuje wyskoczyć poza utarte ramy. Świetna historia, świetne tło historyczne, fantastyczne zwroty akcji i bardzo duże zmiany w życiu bohaterów. Bardzo mocno polecam!!!

Zapraszam na geeklife.pl, gdzie znajdziecie recenzje gier, książek, filmów i seriali.

Dwaj młodzi Indianie buszują po tajemniczej jaskini w Górach Skalistych. Efektem ich eskapady jest odkrycie setek zwłok rdzennych Amerykanów sprzed kilkuset lat. Sensacja spędziła do Utah media i naukowców, co nie bardzo podoba się mieszkańcom. W wyniku sporu dochodzi do potężnego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    649
  • Chcę przeczytać
    553
  • Posiadam
    188
  • Teraz czytam
    24
  • Ulubione
    15
  • James Rollins
    14
  • Przygodowe
    9
  • Chcę w prezencie
    8
  • Thriller/sensacja/kryminał
    8
  • 2018
    6

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kolonia diabła


Podobne książki

Przeczytaj także