rozwiń zwiń

Kolonia diabła

Okładka książki Kolonia diabła
James Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Sigma (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski
Łukasz Praski rollins Stany Zjednoczone sensacja

Okładka książki Ewangelia Krwi Rebecca Cantrell, James Rollins
Ocena 7,0
Ewangelia Krwi Rebecca Cantrell, J...
Okładka książki Niewinna krew Rebecca Cantrell, James Rollins
Ocena 7,4
Niewinna krew Rebecca Cantrell, J...
Okładka książki Wyłącznik awaryjny Grant Blackwood, James Rollins
Ocena 7,3
Wyłącznik awar... Grant Blackwood, Ja...

Gdy przeglądałam ofertę ebooków w jednej z księgarń moją uwagę przykuła ta moim zdaniem pięknie mroczna okładka. Od zawsze lubiłam książki w których pojawia się tematyka Indian więc gdy z opisu wynikało, że ta również dotyczy tego tematu uznałam to za kolejny argument do jej przeczytania. Nigdy wcześniej nie czytałam niczego od tego autora więc nie wiedziałam na co się decyduję. Na szczęście wyszła z tego całkiem dobra powieść przygodowa. Dawno już nie sięgałam po nic z tego gatunku i nie pamiętałam jak bardzo powieści tego typu mogą być wciągające. W dodatku praktycznie dopiero po lekturze dowiedziałam się, że autor James Rollins posiada polskie korzenie. Książka zaczęła mnie wciągać praktycznie od samego początku, dużym jej plusem jest wartka akcja która praktycznie nie zwalnia tempa. Oczywiście było kilka nudniejszych momentów ale w książce liczącej ponad czterysta stron może się to przytrafić. Pomimo dużej ilości bohaterów wszystko w odpowiednim czasie łączyło się w całość i nie powodowało uczucia chaosu. Podoba mi się to że spora część książki oparta jest na autentycznych miejscach i wydarzeniach to podnosi jej wiarygodność i daje czytelnikowi poczucie, że to o czym czyta nie jest w pełni wymysłem autora. Tajemniczy wybuch w Utah wywołuje lawinę zdarzeń która zaczyna zagrażać ludzkości. To co początkowo uznano za akt terrorystyczny okazuje się reakcją wywołaną przez uśpioną przez lata substancję. Tajemnicza materia początkowo uśpiona w zimnej jaskini po wyniesieniu na powierzchnię doprowadza do wybuchu który działając jak zapalnik pobudza pozostałe miejsca ukrycia substancji. Grupa agentów z oddziału o nazwie Sigma bada sprawę. Historia tajemniczej materii sięga czasów...

W "Kolonii diabła", jak w każdej książce Jamesa Rollinsa, prawda miesza się z fikcją.
Tym razem akcja toczy się w Ameryce. Autor podaje wiele informacji dotyczących rdzennych mieszkańców, opisuje ich pierwotne domostwa. W książce znalazłam wiele ciekawostek dotyczących Parku Yellowstone.
Poza tym jest mnóstwo strzelaniny i pościgów.
Świetna książka do czytania wtedy, gdy chcemy oderwać się trudów codzienności. Wspaniały scenariusz na film przygodowy.

Poza tym jest mnóstwo strzelaniny i pościgów.
Świetna książka do czytania wtedy, gdy...

Dużo zwrotów akcji.
Dużo strzelania.
Dużo informacji o rdzennych Amerykanach.
Dużo różnych innych informacji o Ameryce.
Trochę za dużo wszystkiego, ponieważ w połowie książki nie pamiętałam już co działo się kilkanaście stron wcześniej.
Przesyt zwrotów akcji i strzelanin.
A tak ogólnie, książka wypada całkiem dobrze.

Dużo zwrotów akcji.
Dużo strzelania.
Dużo informacji o rdzennych Amerykanach.
Dużo różnych innych informacji o Ameryce.
Przesyt zwrotów akcji i strzelanin.
A tak ogólnie, książka wypada całkiem dobrze.

"Kolonia diabła" to siódma część z cyklu Sigma Force.

Większość akcji ma miejsce w Stanach Zjednoczonych przez co mamy wrażenie, że nie za wiele się dzieje w porównaniu do poprzednich pozycji, w których bohaterowie latali z kraju do kraju. James Rollins skupił się na dziejach tego państwa, które przybrały w tej książce zaskakujący obrót. Mnie czytało się to naprawdę dobrze. Po raz kolejny z zapartym tchem śledziłam losy pracowników Sigmy i ich nieomylną inteligencję. Nie zabrakło dzikich pościgów, strzelaniny, naukowych odkryć i tajemniczych wybuchów.

Smutne było dla mnie natomiast to, co wydarzyło się pod sam koniec książki. Nie spodziewałam się tego zupełnie, więc zarówno los ojca, jak i matki jednego z bohaterów był dla mnie po prostu nieprzyjemny.

W ogóle ta część skończyła się takim zwrotem akcji, że już chcę kontynuować tę przygodę!

"Kolonia diabła" to siódma część z cyklu Sigma Force.

O, no i to jest powieść rozrywkowa! Nic mądrego tutaj nie ma, ale jest warsztat, koledzy/koleżanki, przyjemność opowiadania i dbałość o czytelnika. Książka równo trzyma poziom od początku do końca. Ten Rollins to rzeczywiście interesująca sytuacja. Dobrze wydane trzy dyszki.

Zawsze podczas urlopu mam na swoim Kindle'u kolejną książkę z serii Sigma Jamesa Rollinsa. To tak na wypadek gdybym przeczytał wszystko inne i nie miał nic innego :D
Tym razem po przeczytaniu dwóch planowanych pozycji sięgnąłem po 7 tom historii Sigmy.

Wybuch w górach Utah powoduje skok nano energii, która niepokoi naukowców. Sprawa komplikuje się kiedy okazuje się, że zdarzenie miało miejsce na ziemi należącej do rdzennych mieszkańców USA. Painter Crowe wybiera się na miejsce zdarzenia, a tam poznaje sławnego naukowca - Indianina oraz spotyka swoją bratanicę, z którą nie widział się od kilku lat. Dziewczyna jest bezpośrednio wmieszana w wybuch. Od tego momentu zaczyna się szalona jazda od gór Utah, przez Islandię aż po park Yellowstone. Po piętach Sigmie depcze Gildia, którymi agentami kieruje francuski naukowiec. Painter Crowe i jego największy jak do tej pory przeciwnik musza zjednoczyć siły żeby uratować świat.

Siódmy tom Sigmy to książka ina niż dotychczasowe. Gildia, która do tej pory przewijała się i utrudniała życie Grayowi czy Painterowi wchodzi na wyższy poziom, a czytelnicy poznają coraz więcej tajemnic dotyczących pochodzenia organizacji. Rollins bardzo wielką wagę przywiązuje w ' Koloni diabła' do kultury rdzennych Indian, chociaż miesza ją trochę z religią co w efekcie daje dość ciekawy mariaż. Dodatkowo umiejscowienie akcji w dwóch lokalizacjach równocześnie i rozdzielenie ich pomiędzy głównych bohaterów sprawdza się bardzo dobrze. Autor daje czytelnikowi również trochę więcej wątku romantycznego, a skraca wątek rodzinny, co powinno budzić jakieś uczucia, ale nie budzi.
Podsumowując, 'Kolonia diabła' to zdecydowanie jedna z lepszych części Sigmy, a książki Rollinsa to przygodówki w najlepszym wydaniu. Idealna lektura na letni wypoczynek.

Książki James'a Rollins'a mają to do siebie, że czyta się je szybko i przyjemnie, tak jest i z siódmą częścią Sigmy. No i postać Kowalskiego - uwielbiam takich bohaterów.
Podoba mi się również to, że to jest kolejna część, która namawia do zapoznania się trochę głębiej w historię, tam przedstawioną. Solidne: 7. Polecam.

Spośród dotychczasowych książek serii, ta najmniej mnie zainteresowała, z powodu głównej osi fabularnej. Historia USA to nie jest mój konik. Pomimo tego, charakter powieści jest zachowany: wartka akcja i lekka lektura.

Nie , no nie można się nudzić przy tym autorze.
Jego wyobraźnia dosłownie powala a wykonanie to mistrzostwo świata.
Intryga wciąga bez reszty a akcja galopuje że nie można za nią nadążyć .
Naprawdę chyba na chwilę obecną autora który by mógł się równać z Rollinsem.

Nie , no nie można się nudzić przy tym autorze.
Jego wyobraźnia dosłownie powala a wykonanie to mistrzostwo świata.
Intryga wciąga bez reszty a akcja galopuje że nie można za nią nadążyć .
Naprawdę chyba na chwilę obecną autora który by mógł się równać z Rollinsem.

Kolejna dobra pozycja od Jamesa Rollonsa.
Sigma jak zwykle zaskakuje i wciąga w swoje szeregi. Czytam serię z Sigmą zgodnie z chronologią, a na półce czekają kolejne tomy. Mocna 7! Mam jednak kilka uwag. Po pierwsze, zaczyna mnie irytować utarty schemat w każdej z powieści, bohaterowie są bardzo płascy, dialogi dość "mechaniczne", a zakończenia przewidywalne. Sam klimat to rekompensuje, jednak najbardziej irytującą rzeczą, są bardzo niejasne i zagmatwane wątki historyczne. Zastanawiam się czy coś nie tak z moim rozumowaniem i czytaniem ze zrozumieniem, czy też faktycznie ciężko połączyć kwestie historyczne i wątki, a także zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe. Czytając Rollinsa, mam wrażenie, że trzeba dysponować bogatą wiedzą na temat historii i geografi aby w pełni wszystko zrozumieć. W innym wypadku czytelnik skupia się na perypetiach i poczynaniach bohaterów, "przeskakując" przez rozdziały bardziej "naukowe". Podsumowujac, mimo wad i zalet jest to kawał przyjemnej literatury.

Kolejna dobra pozycja od Jamesa Rollonsa.

Dodaj cytat z książki Kolonia diabła