W jaskini lwa

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Cykl: Hanne Wilhelmsen (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Løvens gap
Barbara

Kolejna powieść norweskiej mistrzyni kryminałów. Jest 4 kwietnia 1997 roku, pół roku po zmianie rządu w Norwegii. Pani premier Birgitte Volter zostaje znaleziona martwa w swoim gabinecie z raną postrzałową głowy. Ale kogo właściwie zastrzelono? Norweską premier czy Birgitte, osobę prywatną? Norwegia jest wstrząśnięta. Oprócz funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, do sprawy zostaje...

Kolejna powieść norweskiej mistrzyni kryminałów.

Jest 4 kwietnia 1997 roku, pół roku po zmianie rządu w Norwegii. Pani premier Birgitte Volter zostaje znaleziona martwa w swoim gabinecie z raną postrzałową głowy. Ale kogo właściwie zastrzelono? Norweską premier czy Birgitte, osobę prywatną? Norwegia jest wstrząśnięta. Oprócz funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, do sprawy zostaje przydzielonych dwustu policjantów z Komendy Okręgowej Policji w Oslo. Śledztwo prowadzą Billy T. i prokurator Håkon Sand. Obaj tęsknią za Hanne Wilhelmsen, która wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Czy Hanne wróci, by zaangażować się w tak poważną sprawę w kraju?

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Besia | 2018-09-27
Przeczytana: 26 września 2018

Może to i ciekawe dla Norwegów, nie wiem. Niestety ja nie cierpię polityki, a akcja tej książki właśnie w takim środowisko się rozgrywa. Mimo najszczerszych chęci i faktu, że bardzo lubię tę autorkę - odpuściłam.

movedbybooks | 2017-11-06
Przeczytana: 30 października 2017

Jedna z moich ulubionych autorek tym razem w niezbyt udanej odsłonie. Choć opis książki zapowiada kawałek dobrej lektury, tym razem wyszło średnio. Jest to czwarta część serii o komisarz Hanne Wilhelmsen, która jednak tym razem przebywa w Stanach Zjednoczonych na bezpłatnym urlopie. Śledztwo w sprawie śmierci premier norweskiego rządu musi więc prowadzić jej przyjaciel - Billy T. Podejrzanych jest wielu, tym bardziej że nie wiadomo, czy zabójstwo miało związek z działalnością polityczną ofiary czy z jej tajemnicami z młodości. Poszczególne motywy są ciekawe i znając autorkę spodziewałam się, że zrobi nam z tego wybuchowy koktajl. Efekt rozczarował. Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i następną powieścią autorka wróci na wysoki poziom.

Hipcio | 2017-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 października 2017

Po pierwsze to nie jest kryminał, tylko jak w przypadku znacznej większości autorek kryminałów - literatura obyczajowa z pobocznym wątkiem kryminalnym, stąd też taka niska ocena.

Justinek | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Nie rozumiem tych niechętnych opinii tutaj. Książka jest świetnie napisana, wartko się ją czyta, trzyma tempo, zakończenie zaskakuje.
To było moje pierwsze spotkanie z Anne Holt - i nie ostatnie.

I tłumaczka świetna :)

asjetka65 | 2016-08-11

Bardziej fascynująca lektura na wieczór. Hanne i Billy T. jak zawsze niezawodni w prowadzeniu śledztwa w sprawie domniemanego zabójstwa pani premier. Autorka ponownie wymyśliła wciągającą fabułę.

BARBARA | 2015-12-30

chyba pierwszy raz mnie rozczarowała ksiazka...

Pestilentia | 2014-07-12

Dobry poziom, ciekawa intryga, aczkolwiek tym razem nieco przewidywalna.

Ta seria jest lepsza, niż wydawana wcześniej w Polsce seria o profilerce Inger Johanne. Hanne Wilhelmsen jest mniej rozchwiana i rozhisteryzowana, przez to akcja jest bardziej zwarta. Duży plus dla wydawnictwa za wersje mobi. Duży minus za to, że nie potrafią jejporządnie złożyć.

Natalia | 2014-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Na pewno sięgnę po kolejne książki autorstwa Anne Holt, czyta się przyjemnie, fabuła interesująca, nie trzeba niczego więcej.

Basisko | 2014-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2014