W jaskini lwa

Anne Holt Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Hanne Wilhelmsen (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Løvens gap
Hanne Wilhelmsen (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
literatura norweska Hanne Wilhelmsen

„Ofiara miała dwie tożsamości. Jedną była premier Volter, drugą Birgitte. Która z nich właściwie została zabita?”

Kiedy ginie osoba z najwyższych kręgów władzy wszyscy najpierw skłonni jesteśmy doszukiwać się najbardziej wyszukanych teorii spiskowych. Międzynarodowy terroryzm, neonaziści czy inni prawicowi ekstremiści? A może bieżąca działalność polityczna i ujawnienie...

Może to i ciekawe dla Norwegów, nie wiem. Niestety ja nie cierpię polityki, a akcja tej książki właśnie w takim środowisko się rozgrywa. Mimo najszczerszych chęci i faktu, że bardzo lubię tę autorkę - odpuściłam.

Jedna z moich ulubionych autorek tym razem w niezbyt udanej odsłonie. Choć opis książki zapowiada kawałek dobrej lektury, tym razem wyszło średnio. Jest to czwarta część serii o komisarz Hanne Wilhelmsen, która jednak tym razem przebywa w Stanach Zjednoczonych na bezpłatnym urlopie. Śledztwo w sprawie śmierci premier norweskiego rządu musi więc prowadzić jej przyjaciel -...

Po pierwsze to nie jest kryminał, tylko jak w przypadku znacznej większości autorek kryminałów - literatura obyczajowa z pobocznym wątkiem kryminalnym, stąd też taka niska ocena.

Nie rozumiem tych niechętnych opinii tutaj. Książka jest świetnie napisana, wartko się ją czyta, trzyma tempo, zakończenie zaskakuje.
To było moje pierwsze spotkanie z Anne Holt - i nie ostatnie.

I tłumaczka świetna :)

Bardziej fascynująca lektura na wieczór. Hanne i Billy T. jak zawsze niezawodni w prowadzeniu śledztwa w sprawie domniemanego zabójstwa pani premier. Autorka ponownie wymyśliła wciągającą fabułę.

chyba pierwszy raz mnie rozczarowała ksiazka...

Dobry poziom, ciekawa intryga, aczkolwiek tym razem nieco przewidywalna.

Na półkach: , , , ,

Ta seria jest lepsza, niż wydawana wcześniej w Polsce seria o profilerce Inger Johanne. Hanne Wilhelmsen jest mniej rozchwiana i rozhisteryzowana, przez to akcja jest bardziej zwarta. Duży plus dla wydawnictwa za wersje mobi. Duży minus za to, że nie potrafią jejporządnie złożyć.

Na pewno sięgnę po kolejne książki autorstwa Anne Holt, czyta się przyjemnie, fabuła interesująca, nie trzeba niczego więcej.

Dyskusje

• Ebooki
  • Kryminał
  • Kryminały
  • Z biblioteki
  • Deckare
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki W jaskini lwa