Idee Ewangelii

Tłumaczenie: Jaga Rydzewska
Wydawnictwo: Fundacja Nasza Przyszłość
83-88-531-28-X
Gabriel

Książka ta, to unikatowy zbiór felietonów i esejów o wierze i religii, to propozycja skierowana do Czytelników ceniących dobry styl i głęboką myśl. Do tych, którzy w rozpędzonym świecie pragną zachować, odnowić bądż lepiej uzasadnić swoją wiarę w Boga i w Kościół, którzy aktywnie solidaryzują się ze zdaniem autora: "Nie chcemy Kościoła, który, jak piszą gazety zmienia się wraz ze światem. Chcemy Kościoła, który zmieni świat."
Gilbert Keith Chesterton odbył długą wędrówkę, zanim odnalazł to, czemu warto się poświęcić. Nawrócony na katolicyzm w wieku 48 lat, zdecydowanie opowiedział się za ideami Ewangelii. Odtąd nieprzerwanie i na wiele sposobów wyjaśniał je, uzasadniał, bronił. Zasłynął jako genialny myśliciel, piewca "patriotyzmu życia", przyjaciel Polski, bystry i pełen zdrowego rozsądku humorysta. Idee Ewangelii to zbiór jego felietonów i esejów, które ukazały się na przestrzeni ostatnich kilku lat na łamach "Naszego Dziennika" - w cieszącym się ogromnym uznaniem Czytelników cyklu "Piątek z Chestertonem".

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=8336

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=8336