Dziedzictwo

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=f12158...»

czytankianki | 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lutego 2016

[...] Mimo drobnych niedociągnięć Dziedzictwo jest dla mnie jednym z największych odkryć literackich ostatnich miesięcy, jeśli nie największym. Znalazłam tu urok i świeżość, którym nie zaszkodził nawet kurz pokrywający mój biblioteczny egzemplarz. Na zakończenie warto dodać, że książka jest w dużej mierze autobiograficzna i była powieściowym debiutem Bedford. Sama autorka także zasługuje na uwagę: bliska znajoma Mannów i Huxleyów, z racji licznych podróży także reporterka, zmarła 10 lat temu w wieku 95 lat.

Pełny tekst recenzji tu: http://czytankianki.blogspot.com/2016/02/bogate-dziedzictwo.html

syngonium | 2016-08-17
Przeczytana: 14 sierpnia 2016