Przeciw nawale : rok 1939 : pamiętnik dowódcy 201 pułku piechoty

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historia
kapiszonkkk

Robert | 2013-09-28

Książka opisuje kampanię wrześniową 1939 roku widzianą z perspektywy dowódcy 201 pp rez. - ppłk. Władysława Adamczyka. 201 pp był częścią 55DP wchodzącej w skład Armii Kraków. Książka opisuje jego szlak bojowy od obrony granicy w okolicach Mikołowa aż po jego rozwiązanie. To bardzo subiektywny opis, ale napisany lekką ręką. Pomimo, że Autor nie napisał ani słowa o agresji Związku Radzieckiego (takie czasy) to pamiętnik jest doskonałym źródłem informacji dla poszukujących szczegółowego opisu walk batalionów wchodzących w jego skład (BON Katowice, BON Sosnowiec i BON Zawiercie). Polecam.