Miedziany ptak - Thorgerda

8370202365
Kaari Utrio, skandynawia
przygodowa
moshi_moshi

Wspaniała, barwna powieść prowadząca Czytelnika od średniowiecznej Skandynawii, przez Kijów aż do Konstantynopola i z powrotem poprzez ziemie zamieszkiwane przez Maziarów, Franków, Anglosasów po Norwegię. Zderzają się w niej różne światy: pogański i chrześcijański, wyrafinowana cywilizacja Bizancjum z barbarzyńskim Zachodem. Żywe tempo akcji wciąga niepostrzeżenie i sprawia, że trudno przerwać...

Zderzają się w niej różne światy: pogański i chrześcijański, wyrafinowana cywilizacja Bizancjum z barbarzyńskim Zachodem. Żywe tempo akcji wciąga niepostrzeżenie i sprawia, że trudno przerwać lekturę.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne