Miedziany ptak - Pani na zamku

Vaskilintu
8370202365
Kaari Utrio, skandynawia, podróż
moshi_moshi

Wspaniała, barwna powieść prowadząca Czytelnika od średniowiecznej Skandynawii, przez Kijów aż do Konstantynopola i z powrotem poprzez ziemie zamieszkiwane przez Maziarów, Franków po Norwegię. Zderzają się w niej różne światy: pogański i chrześcijański, wyrafinowana cywilizacja Bizancjum z barbarzyńskim żachodem. Żywe tempo akcji wciąga niepostrzeżenie i sprawia, że trudno przerwać lekturę, tym bardziej że Kaari Utrio pisze o początkach naszego tysiąclecia z dużą dbałością o realia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!