Miedziany ptak - W mocy szamana

Vaskilintu
8370202365
Kaari Utrio, skandynawia, podróż
moshi_moshi

Wspaniała, barwna powieść prowadząca Czytelnika od średniowiecznej Skandynawii, przez Kijów aż do Konstantynopola i z powrotem poprzez ziemie zamieszkane przez Madziarów, Franków, Anglosasów po Norwegię. Zderzają się w niej różne światy: pogański i chrześcijański, wyrafinowana cywilizacja Bizancjum z barbarzyńskim Zachodem. Żywe tempo akcji wciąga niepostrzeżenie i sprawia, że trudno przerwać lekturę, tym bardziej, że Kaari Utrio pisze o początkach naszego tysiąclecia z dużą dbałością o realia.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ImaginaryMiss | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, Nordics
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Nie jest to wybitne dzieło, ale przyjemnie się czyta. No i Skandynawia w XI wieku, podoba mi się ^^

Morgana1976 | 2012-11-06

2005-1-5 tom