Actus hominis

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja
Ag2S

Zbiorek "Actus hominis" ukazał się w 1979 r. Tytuł znaczy "akt ludzki" i dobrze oddaje treść wierszy, wspólny mianownik refleksji ubranej w poetyckie słowo. Utwory Marianny Bocian są swoistą próbą oczyszczenia i nadania sensu społecznej i biologicznej egzystencji człowieka, wpisanie jej w wymiar "aktu ludzkiego". "Chleb nasz codzienny to karmienie śmierci/za naszym słowem za naszym uśmiechem/łzy niebieskie - plamy opadowe/ nie ma cierpienia gdy nieznane szczęscie" - czytamy w otwierającym tomik wierszu. A w ostatnim znajdujemy takie oto słowa: "pijmy zielony sok winny opar polskiej galilei".

źródło opisu: http://www.literatura.net.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!