Grywalizacja. Mechanika gry na stronach WWW i w aplikacjach mobilnych

Okładka książki Grywalizacja. Mechanika gry na stronach WWW i w aplikacjach mobilnych Christopher Cunningham, Gabe Zichermann
Christopher CunninghamGabe Zichermann Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Gamification by Design: Implementing Game Mechanics in Web and Mobile Apps
Helion
2012-08-22
2012-08-22
Rafał Jońca
programowanie symulacje komputerowe gry komputerowe aplikacje internetowe webowe mobilne strony internet tablet telefon smartfon

Czegoś się dowiedziałem, ale nie w takim zakresie, w jakim się spodziewałem. Dużo lania wody i odniesień do GamificationU. Impelentacja w Ruby, więc średnio interesująca dla przeciętnego zjadacza chleba. Ale nie przesadzajmy, parę rzeczy było w miarę ciekawych. A gdyby ktoś jeszcze nie zapamiętał, to przypominam: GamificationU, GamificationU, GamificationU, GamificationU, GamificationU, GamificationU, GamificationU, GamificationU...

Ciekawa i nieliczna publikacja na temat grywalizacji. Niestety bardzo ogólna, nie wdająca się w szczegóły jak projektować poziomy grywalizacji oraz jakie wzorce projektowe stosować. Niemniej jednak polecam, jako pozycję porządkującą wiedzę oraz opisującą praktyczne zastosowanie.

Książka dobra dla osób nic nie wiedzących o grywalizacji, dobrze wprowadza i tłumaczy podstawy. Jak dla mnie bez sensu przykład kodu konkretnego rozwiązania bo każdy programuje w czymś innym a książka nie miała być o programowaniu.

Dowiedziałem się dużo bo nic nie wiedziałem ale nie czuje się zaspokojony ;)

Dowiedziałem się dużo bo nic nie wiedziałem ale nie czuje się zaspokojony ;)

Mimo sporej ilości oczywistości warto przeczytać. Dla ludzi w temacie praktycznie bezużyteczna, ponieważ na 99% będą znać, i co ważniejsze, rozumieć mechanizmy oraz przykłady opisane w książce.

Myślę, że autor mógł sobie spokojnie odpuścić z zamieszczaniem przykładowej implementacji w rzeczywistym języku programowania, a stracone miejsce przeznaczyć na głębszą analizę i większą ilość możliwych do zastosowania technik.

Krótko mówiąc pozycja raczej dla zielonych w temacie, dla reszty jako mały przerywnik od innych rzeczy.

• Informatyka
  • UI/UX Design
  • Chcę niedługo przeczytać
  • Programowanie/Strony
  • Grywalizacja

Dodaj cytat z książki Grywalizacja. Mechanika gry na stronach WWW i w aplikacjach mobilnych