lsidorki 
"Debaty o tożsamości w ogóle mnie nie obchodzą. Pachną literówką - XIX wiek zamiast XXI." - Polonez na Polu Minowym
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 14 godzin temu
Teraz czytam
 • Meksyk
  czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Na wschód od Edenu
  Na wschód od Edenu
  Autor:
  Powieść uznawana za najwybitniejsze dzieło Steinbecka opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask, farmer, samotnie wycho...
  czytelników: 10721 | opinie: 292 | ocena: 8,45 (3422 głosy) | inne wydania: 12
 • Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju
  Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju
  Autorzy:
  „Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność” – mówi o rodakach José Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pe...
  czytelników: 283 | opinie: 6 | ocena: 7,52 (33 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 22:27:54
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Reportaż
 
2018-12-10 22:20:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przez pierwsze pół książki zastanawiałem się kto mógł poświęcić życie na napisanie takich śmieci. Później pomyślałem, że to mogła być czyjaś praca naukowa napisana w celu uzyskania tytułu naukowego, obarczona rygorem wysokiego limitu stron. A ponadto pełen chaos, męczące rozważania, masa powtórzeń, jakieś z czapy wyliczenia i wiara, że to ma sens. Dodatkowo badania prowadzone na rynku... Przez pierwsze pół książki zastanawiałem się kto mógł poświęcić życie na napisanie takich śmieci. Później pomyślałem, że to mogła być czyjaś praca naukowa napisana w celu uzyskania tytułu naukowego, obarczona rygorem wysokiego limitu stron. A ponadto pełen chaos, męczące rozważania, masa powtórzeń, jakieś z czapy wyliczenia i wiara, że to ma sens. Dodatkowo badania prowadzone na rynku amerykańskim, co już totalnie nijak ma się do naszej rzeczywistości. Tylko dla umysłowych masochistów.

pokaż więcej

 
2018-12-06 08:02:52
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-06 08:02:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-05 23:28:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Gdyby ktoś teraz mi powiedział, że życie na Ziemi jest tylko ziarenkiem piasku we Wszechświecie wiedziałbym, że grubo przesadza. To nawet nie promil tego ziarenka. Bo gdy w końcu spojrzysz w górę i zobaczysz te wszystkie świecące punkty na niebie, myśl o Wszechświecie nie daje ci spokoju. "Astrofizyka dla Zabieganych" dostarcza dwóch rzeczy. Odpowiedzi na kilka pytań i nieskończoną liczbę... Gdyby ktoś teraz mi powiedział, że życie na Ziemi jest tylko ziarenkiem piasku we Wszechświecie wiedziałbym, że grubo przesadza. To nawet nie promil tego ziarenka. Bo gdy w końcu spojrzysz w górę i zobaczysz te wszystkie świecące punkty na niebie, myśl o Wszechświecie nie daje ci spokoju. "Astrofizyka dla Zabieganych" dostarcza dwóch rzeczy. Odpowiedzi na kilka pytań i nieskończoną liczbę pytań bez odpowiedzi. I co ja mam teraz z tym zrobić?

pokaż więcej

 
2018-12-04 22:57:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

Lepperiada bawi do łez. Łez wstydu, beznadziejności, śmiechu, smutku, zdenerwowania i bezsilności. Samoobrona to Lepper, polityka to bagno a Polska to cyrk. Książka to same suche fakty. Te z kolei są na tyle absurdalne, że chyba żaden komik nie byłby w stanie sam ich wymyślić. Pozycja obowiązkowa!

 
2018-11-28 00:20:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zwykłe miasteczko. Tutaj nie ma co ze sobą zrobić i nie ma przyszłości. Samobójstwa są nieprawdopodobnym przypadkiem, albo zmową milczenia, albo działalnością sekty. Albo nie wiadomo nic. Książka ciężka językowo i bardzo monotonna. Może to kwestia tłumaczenia, ale mimo kilku ciekawych historii to droga przez mękę.

 
2018-11-25 23:44:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Reportaż

Jest Bóg, ale trzeba pamiętać, że w Chinach ponad Bogiem jest Partia. Ciekawa walka Chińczyków o istnienie chrześcijaństwa w ich regionie, pomimo wielu przeciwności losu. Niektórzy zrezygnowali i podupadli, inni dołożyli Partię do tej układanki, a inni walczyli (i wciąż walczą) do końca. A czasem koniec był na wyciągnięcie ręki. Ciekawa pozycja, jednak nie wiem czy taki z kolei must read.

 
2018-11-20 19:02:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Poza serią

Pozycja mocna, ale spodziewałem się nieco mocniejszej. Zestaw rozmów z dziećmi ocalonych, które stosunek do historii swoich rodziców mają skrajnie różny. Od oburzenia i złości, przez pretensje i zmęczenie aż po dumę i poczucie misji. Od drobnych, niezbyt wylewnych opowiastek aż po wylewne, wzruszające historie. Ważna przestroga, którą należy mieć zawsze z tyłu głowy.

 
2018-11-20 19:00:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dizajn". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Odhaczone. Bez większych refleksji, mocno akademickie i apple-fanboyowskie. Czy temat wyczerpany? Nie wiem, nie znam się, ale wydaje mi się że nie do końca.

 
2018-11-20 18:58:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Szwecja ucząca się na własnych błędach, uprawiająca multikulturalizm na czuja. Dla jednych wzór do naśladowania i Swedish Dream, dla innych integracyjna porażka zmierzająca ku upadkowi. Rozmowy pokazują oblicze Szwedów, które wymyka się pozytywnym stereotypom. Momentami przegadana, momentami rozwleczona, ale z pewnością warta przeczytania, przemyślenia i dyskusji.

 
2018-11-20 18:53:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Miło wiedzieć, że tak idealny kraj ma również masę trudności. Mieszanka wybuchowa modelowego prezydenta przystojniaka, tandetnej Ani z Zielonego Wzgórza, krwi Pierwszych Narodów i chińskich nieobecnych imigrantów. A co ciekawe, przez pryzmat ulubionego kraju świata przemycona została również analiza polskiego społeczeństwa. Solidny dokument, który mnie porwał, a każdy rozdział czytało się z... Miło wiedzieć, że tak idealny kraj ma również masę trudności. Mieszanka wybuchowa modelowego prezydenta przystojniaka, tandetnej Ani z Zielonego Wzgórza, krwi Pierwszych Narodów i chińskich nieobecnych imigrantów. A co ciekawe, przez pryzmat ulubionego kraju świata przemycona została również analiza polskiego społeczeństwa. Solidny dokument, który mnie porwał, a każdy rozdział czytało się z ogromnym zaciekawieniem. Dobra Robota.

pokaż więcej

 
2018-11-08 20:19:57
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Márquez
 
2018-11-08 03:13:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Egipt porządnie chwycony za kark i przetargany po śmieciach zalegających na ulicach tego nieokrzesanego kraju. Kraju, który nie wie co zrobić ze swoją potencjalną wolnością, tkwiący w zaścianku VI wieku a jednocześnie pragnący liczyć się w obecnym świecie. Nie do odczytania, ale schematyczny. Niemniej to piękna analiza społeczeństwa egipskiego z różnych perspektyw, a co najważniejsze -... Egipt porządnie chwycony za kark i przetargany po śmieciach zalegających na ulicach tego nieokrzesanego kraju. Kraju, który nie wie co zrobić ze swoją potencjalną wolnością, tkwiący w zaścianku VI wieku a jednocześnie pragnący liczyć się w obecnym świecie. Nie do odczytania, ale schematyczny. Niemniej to piękna analiza społeczeństwa egipskiego z różnych perspektyw, a co najważniejsze - samokrytyczna. Po prostu bardzo solidna książka!

pokaż więcej

 
2018-11-04 21:44:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: EKO

To zaskakujące, bo miała to być porywająca opowieść o wilku, a tymczasem to… Porywająca opowieść o ludziach. Zaskoczeniach, wzruszeniach, podłości, przyjaźni, zazdrości i obojętności. Szlachetny wilk, który chciał pięknie żyć i społeczeństwo pełne dylematów, w którym każdy chciał mieć wilka dla siebie. Koniec końców wzruszająca historia, chętnie będę do niej wracał.

 
Moja biblioteczka
168 75 322
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

zgłoś błąd zgłoś błąd