HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW

Tłumaczenie: Piotr Rajca
Wydawnictwo: Helion
HTML and CSS: Design and Build Websites

Ta pozycja jest doskonałym przewodnikiem, który wprowadzi Cię w świat projektowania i budowania stron WWW. W trakcie lektury dowiesz się też, jak uzyskać dostęp do serwera i opublikować swoją witrynę. Cała książka została podzielona na trzy części. Pierwsza poświęcona jest językowi HTML. Z nią poznasz niezbędne znaczniki oraz techniki tworzenia układu strony. Druga została poświęcona kaskadowym arkuszom stylów (CSS). Dzięki nim Twoja witryna nabierze kształtów i kolorów. Zobacz, co potrafi CSS3 - jeszcze niedawno takie cuda nie śniły się webmasterom. Ostatnia część to praktyczne porady oraz wskazówki, które pozwolą Ci uniknąć najczęstszych problemów. Ta książka to Twój klucz do świata webmasterów!

źródło opisu: www.helion.pl

85magoo | 2016-08-25
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Książka bardzo dobra dla każdego kto nigdy wcześniej nie zetknął się z językiem HTML i CSS. Książka, mimo iż swoje waży, jest napisana zwięźle i prostym językiem. Dodatkowym atutem jest to, iż prawie każdy element czy właściwość tych języków zamknięto na jednej lub dwóch przyległych stronach, dzięki czemu nie musimy kartkować książki. Zawiera też bardzo dobre ilustracje pokazujące co i jak działa w tych językach.
Więc jeżeli nigdy nie miało się do czynienia z budowaniem prostych stron internetowych, to warto zapoznać się z tą pozycją.
Jeżeli natomiast napisało się w swoim życiu więcej niż jedną stronę WWW, to szkoda czasu. No chyba że ktoś lubi mieć na półce ładnie ilustrowaną dokumentację.

madzia9133 | 2014-06-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Polecam, szczególnie wzrokowcom. Bardzo przystępnie i przejrzyście wyjaśnione podstawy HTML'a i CSS'a. Bez natłoku zbędnej treści. Godna uwagi.

Przemek Boniarczyk | 2017-09-25
Przeczytana: 2016 rok

Sporo przydatnej treści,na poziomie podstawowym ale największą zaletą jest forma i projekt,która robi największe wrażenie.Kredowy papier,piękna oprawa.Ogólnie polecam - przede wszystkim początkującym!

hatka82 | 2016-02-29
Przeczytana: luty 2016

- sporo błędów drukarskich
- brakowało tego czegoś do pełni szczęścia (elementy wyjaśnione czasami zbyt krótko i po przeczytaniu pojawiał się niepotrzebny znak zapytania i przydało by się kilka przykładów więcej, aby to lepiej ogarnąć i utrwalić)

+ książkę jednak bardzo polecam, dla zaczynających z html, chyba nic lepszego się nie znajdzie

Kara | 2018-02-18
Przeczytana: 12 lutego 2018

Idealna dla początkujących, w bardzo prostej, przystępnej i skondensowanej formie podana wiedza. Pięknie wydana - zdecydowanie polecam zakup w formie papierowej.

Multikasia | 2018-11-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2018

daje świetny pogląd na css i html bez dostepu do komputera, super na szybką powtórkę jeśli masz podstawy HTML, CSS

Damian | 2016-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2016

Autor w przystępny sposób przedstawił temat, bez lania wody.

GoniczAnka | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Przystępne wprowadzenie do HTML i CSS. Szukałam branżowej, nie przegrzewającej mózg literatury do autobusu i ten podręcznik spełnia te kryteria. Kluczowe terminy są wyszczególnione na kolejnych stronach, więc wystarczy przewertować książkę, żeby znaleźć interesujący nas temat. Nie ma lania wody, jest nazwa znacznika/zagadnienia, jego definicja i przykład - prezentacja kodu i wizualnego rezultatu w przeglądarce.

Raph | 2016-02-10

Jako książka dla początkujących - rewelacyjna. Bardzo jasne przykłady, świetnie opisane, z gotowcami na których można się uczyć. Zawiera także dużo treści do których z pewnością się wraca. Warta każdej złotówki.

Migotka | 2016-06-19
Na półkach: Przeczytane, 2016

Bardzo dobra, czytelna i przystępnie napisana. Idealna i dla początkujących i jako przypomnienie.