Wojna w blasku dnia: Księga I

Okładka książki Wojna w blasku dnia: Księga I
Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 3.1) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
680 str. 11 godz. 20 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Cykl Demoniczny (tom 3.1)
Seria:
Obca Krew
Tytuł oryginału:
The Daylight War
Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Data wydania:
2013-04-03
Data 1. wyd. pol.:
2013-04-03
Liczba stron:
680
Czas czytania
11 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375748505
Tłumacz:
Marcin Mortka

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Przeżyjmy to raz jeszcze



1720 52 39

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
5661 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
332
33

Na półkach: ,

To już w sumie 5ty tom cyklu demonicznego Petera Bretta (takie sobie dwie części Malowanego człowieka, świetny pierwszy tom Pustynnej włóczni i zdecydowanie słabszy tom drugi, wreszcie teraz Wojna w blasku dnia), a przy tym dopiero pierwszy przy którym udało mi się pokonać wrodzone lenistwo i skreślić kilka słów.
Znaczną część tomu zajmują retrospekcje Inevery, którą wcześniej uznałem za jedną z najciekawszych postaci poprzedniej części. Niestety, jak dla mnie nie dorównują analogicznemu opisowi "kariery" Jardira z Pustynnej włóczni. Co więcej, pewne analogie do młodości Jardiara właśnie, jak również Leeshy, wydają się być szalenie nachalne, wręcz dodawane na siłę i jako takie, niezbyt mnie przekonują. Rozczarowuje także fakt, że nie tylko fabuła nie idzie do przodu, ale nie dowiadujemy się wiele więcej o magii, demonach, genezie ich pojawienia się itd. Jeśli pałac dama’ting nie jest miejscem, w którym możemy znaleźć odpowiedzi na takie pytania, to co nim jest ?
Żeby nie było tak pesymistycznie, jest też trochę pozytywów: zwyczaje i sposób życia "kapłanek", ich wewnętrzna walka o przywództwo, a w szczególności ich relacje z kastą wojowników, są naprawdę interesujące. Na marginesie, gdy złożyć to z rządzącymi Zakątkiem kiedyś Bruną , a dziś Leeshą, można dojść do wniosku, że Autor uważa kobiety za istoty stojące znacznie wyżej od mężczyzn na drabinie rozwoju (wielce słusznie rzecz jasna, he, he, he).
Na szczęście pierwszy tom Wojny to nie tylko życiorys Inevery, akcja przenosi się bowiem do teraźniejszości i na teren Zakątka gdzie następuje, jak byśmy to dziś powiedzieli, zderzenie kultur Wschodu i Zachodu. Spodziewam się, że ten (zarysowany już w Pustynnej włóczni) temat , będzie z jeszcze większym rozmachem kontynuowany w kolejnym tomie. Zagadnienie, szczególnie w dzisiejszych czasach, delikatne i interesujące, ciekaw jestem szalenie w którą stronę poprowadzi swoich Czytelników pan Autor.
Po, jak wspomniałem, nieszczególnie podobającym mi się Malowanym człowieku i znacznie lepszej Pustynnej włóczni, pierwszy tom Wojny oceniam na lekką zadyszkę Autora, co nie znaczy że nie zabiorę się zaraz za tom kolejny (a tak naprawdę w chwili pisania tych słów mam już za sobą pierwsze 100 stron). Nie oceniam książki (jak i całego cyklu) za dzieło wybitne, co nie znaczy że jej czytanie nie dostarczyło mi frajdy.

To już w sumie 5ty tom cyklu demonicznego Petera Bretta (takie sobie dwie części Malowanego człowieka, świetny pierwszy tom Pustynnej włóczni i zdecydowanie słabszy tom drugi, wreszcie teraz Wojna w blasku dnia), a przy tym dopiero pierwszy przy którym udało mi się pokonać wrodzone lenistwo i skreślić kilka słów.
Znaczną część tomu zajmują retrospekcje Inevery, którą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    8 077
  • Chcę przeczytać
    2 300
  • Posiadam
    1 669
  • Ulubione
    402
  • Fantastyka
    192
  • Fantasy
    151
  • Teraz czytam
    113
  • Chcę w prezencie
    84
  • 2013
    79
  • 2018
    56

Cytaty

Więcej
Peter V. Brett Wojna w blasku dnia: Księga I Zobacz więcej
Peter V. Brett Wojna w blasku dnia: Księga I Zobacz więcej
Peter V. Brett Wojna w blasku dnia: Księga I Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także