Wojna w blasku dnia: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 3.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Daylight War
Marcin Mortka
Fabryka Słów
malowany człowiek trylogia demonów
The Daylight War
Cykl Demoniczny (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
malowany człowiek trylogia demonów

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przeżyjmy to raz jeszcze

28 Link do recenzji

Opinia dla czytelników "Cyklu demonicznego".

Wielki powrót do dobrej fabuły. I tom "Wojny w blasku dnia" w pełni definiuje Inevere. Większość tomiszcza odnosi się tylko do tej postaci, aczkolwiek autor bardzo dobrze rozplanował "akcję" dzięki czemu nie zaznamy nudy. Dzieciństwo oraz poboczne wątki (niedostępne lub okryte tajemnicą w poprzednich tomach) nadają naszej...

Choć Inevera jest ciekawa postacią w wydarzeniach teraźniejszych, przebrnięcie przez jej całą przeszłość było bardzo męczące. :)

Uwielbiam tą serię. Książka wciągnięta jednym tchem. Oderwać się nie można mimo opowiadania tej samej historii z drugiej strony. Nie podobało mi się jednak skakanie w czasie w tej książce.

W tej części poznajemy historię Inevery i sposób, w jaki stała się tym, kim jest. Nie ma w tej książce zbyt wiele nowości, jednak jeśli podobały Ci się poprzednie, to i ta przypadnie do gustu.

Dzięki tej części stwierdziłam, że Inevera jest ciekawszą postacią niż do tej pory myślałam. Mimo powtórzeń z poprzednich tomów, historię widzianą z jej perspektywy czytałam z zainteresowaniem. Momenty w których pojawiała się Leesha znowu mi zgrzytały. Strasznie irytujące jest to robienie z niej chodzącego ideału, któremu każdy pada do stóp. A jeśli nie pada to już Jardir...

Peter V. Brett ma świetny sposób narracji oraz pomysł na sagę rozpisaną na części a te na tomy. Jednocześnie tworzy irytujących bohaterów, a właściwie bohaterki, których przygody mniej zaczynają interesować a zaczynają irytować.
Na szczęście ten tom okazuje się lepszy, a Leesha ma mniej kwestii do powiedzenia a więc mniejsze szanse na zirytowanie czytelnika.
Pomimo tego i...

Na półkach: , , , , , , ,

Zaczęłam się już przyzwyczajać do tych książek 😉 Historia Inevery jest jak dotąd najciekawsza.

Najdłuższa i niestety jak dotąd najsłabsza część tego skądinąd bardzo udanego cyklu. Powieść liczy sobie bagatela prawie 680 stron i gdyby autor zachował rozmach poprzednich wydawnictw naprawdę nie miałbym się do czego przyczepić, a tak wyszło niestety dość średnio. Przez większą część książki niestety wiało nudą, pojawiło się sporo dlużyzn ,może nie na tyle ,żeby mnie to...

No i mamy pierwszy zgrzyt. Całość przepełniona nieistotnymi opisami, które nie popychają fabuły do przodu. Po raz kolejny wracamy do przeszłości. Ważne wątki można by zmieścić na stu stronach. Wszechobecna nuda.

Dyskusje

5 765