Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.47 zł

Wojna w blasku dnia: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 3.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Daylight War
Marcin Mortka
Fabryka Słów
malowany człowiek trylogia demonów
The Daylight War
Cykl Demoniczny (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
malowany człowiek trylogia demonów

Oficjalne recenzje i

Przeżyjmy to raz jeszcze

Link do recenzji

Przygoda słodko-gorzka...
Jak w Pustynnej Włóczni tez tutaj się pojawia retrospekcja. W innych proporcjach bym rzekł 2/5,a nie jak poprzednio 2/3.
Z niej dowiadujemy się o losach Inevery pierwszej żony Jardira, jak została Dama'ting. Też się dowiadujemy w kwestii jej szkolenia np. w tańcu miłosnym. Jednakże najważniejsze jest to, że Pustynna Włócznia tj. Krasja bezzasadnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam 34 lata, wyższe wykształcenie i pomimo okazyjnej naiwności postaci, luk w logice narracji, przebieganiu przez ciekawe wątki i ślimaczeniu się w nudniejszych wątkach, czytając część pierwszą i drugą " Wojny" bawiłam się naprawę dobrze. Ciągle nie mogę się zdecydować czy chce nadrobić zaległości, czyli tom 1 i 2, a następnie 5 i 6. Nie mówię nie...

Jak dotąd najsłabsza część. No ale jadę dalej, już tak daleko zaszłam, szkoda skończyć w połowie.

Świetna pozycja dla fanów fantastyki przeczytałem cały cykl polecam bardzo

W tym tomie cyklu demonicznego otrzymujemy w dużej mierze historię Ineveiry. Od małej dziewczynki - córki i siostry Sharum, poprzez rzut kośćmi nominujący ją do szkolenia na dama'ting, aż do Damajah. Trzeba pamiętać, że tak jak historię Kaji'ego pisała również jego Damajah, tak historię Jardira pisze również Ineveira.

Równolegle, Leesha, wraz z rodzicami, Jorerem,...

Hmm... zdecydowanie zabraklo efektu wow w tej czesci . Poznajemy dalsze losy bohaterow , tym razem z innej perspektywy aczkolwiek jak na 680 stron bardzo malo sie dzieje . Poki co najslabsza czesc tej serii.

Osobiście nie trawię głównej postaci, na której skupia się ta książka. Jest to jednak niezaprzeczalnie ciekawa i nowa perspektywa, która trochę ociepla wizerunek dotąd czysto negatywnej bohaterki.

Wyraźnie słabsza niż poprzednie części.

Mi tam się podobało. Nic tylko brać się za następną część.

Potrzebowałam odetchnąć od Cyklu Demonicznego. Wróciłam do niego w październiku i poszło mi błyskawicznie. Poznajemy lepiej Ineverę, bo to na niej jest skupiona pierwsza część Wojny w Blasku Dnia. Uważam że to świetna bohaterka. Książka sama w sobie jest oczywiście świetnie napisana, lekko się ją czyta i jest to przyzwoita pozycja z literatury młodzieżowej.

6 484
    1 968