Wojna w blasku dnia: Księga I

Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 3.1) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
The Daylight War
Marcin Mortka
Fabryka Słów
malowany człowiek trylogia demonów
The Daylight War
Cykl Demoniczny (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Obca Krew
malowany człowiek trylogia demonów

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przeżyjmy to raz jeszcze

28 Link do recenzji

Duże rozczarowanie. Retrospekcja z dorastania Inevery, której się obawiałam jako nudnego i niepotrzebnego wątku, okazała się interesująca i bardzo wciągająca. Niestety autor w kiepski sposób poprowadził wątek Renny, który odebrał mi całą przyjemność z czytania.

Poznajemy dalsze losy Arlena, Jardira i przebywających u niego w gościnie Leeshy i Rojera.

Po wydarzeniach z poprzedniego tomu i zdobyciu pewnych informacji bohaterowie przygotowują się na zbliżający się nów. To prawdopodobnie wtedy demony przypuszczą atak na Arlena i Jardira aby wyeliminować najgroźniejszych spośród ludzi. Jednak to nie jedyne zmartwienia. Do Zakątka Wybawiciela wkracza polityka w postaci rezydującego...

Robi się coraz lepiej. Wprowadzenie perspektywy i przeszłości Inevery rzuciło inne światło na wątki, które już znamy i urozmaiciło całość. Postać Renny jest świetna, a Leesha irytuje mnie jeszcze bardziej. Przez relacje między Krasjanami, a Zakątkiem nie można się nudzić. Arlen, Leesha i Inevera dobrze sobie radzą z kombinowaniem z runami, kośćmi i demonologią, tworząc...

Utrzymana sytuacja, choć wpakowane dużo więcej wątków :D przez co książka wydaje się być mega obszerna, no ale autor dużo zachowań nam wyjaśnia. W sumie nie jest to takie złe :P

Opinia dla czytelników "Cyklu demonicznego".

Wielki powrót do dobrej fabuły. I tom "Wojny w blasku dnia" w pełni definiuje Inevere. Większość tomiszcza odnosi się tylko do tej postaci, aczkolwiek autor bardzo dobrze rozplanował "akcję" dzięki czemu nie zaznamy nudy. Dzieciństwo oraz poboczne wątki (niedostępne lub okryte tajemnicą w poprzednich tomach) nadają naszej...

Choć Inevera jest ciekawa postacią w wydarzeniach teraźniejszych, przebrnięcie przez jej całą przeszłość było bardzo męczące. :)

Uwielbiam tą serię. Książka wciągnięta jednym tchem. Oderwać się nie można mimo opowiadania tej samej historii z drugiej strony. Nie podobało mi się jednak skakanie w czasie w tej książce.

W tej części poznajemy historię Inevery i sposób, w jaki stała się tym, kim jest. Nie ma w tej książce zbyt wiele nowości, jednak jeśli podobały Ci się poprzednie, to i ta przypadnie do gustu.

Dyskusje

5 946