Lata świetlne

Tłumaczenie: Marek Fedyszak
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Light Years
PABLOPAN

Historia dwojga Amerykanów, Nedry i Viriego. Na pozór prowadzą oni zgodne życie, wychowują córki, hodują domowe zwierzęta, utrzymują ożywione stosunki towarzyskie, są prawie szczęśliwi. Zarazem jednak Nedra ma kochanka, a Viri kochankę i ich związek stopniowo się rozpada. Bohaterowie Saltera inspirują się w życiu sprawdzonymi wzorcami: mądrością Wschodu, biografiami sławnych ludzi, czerpią wiedzę z zoologii i geografii, ich dialogi mają przeważnie drugie dno. Nawet kiedy mowa o sprawach kulinarnych, dowiadujemy się, że "rzeczy, które były gorzkie, w końcu okazują się najlepsze".

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: google