Tajemnice Kamiennej Góry i okolic

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sudeckie Epizody Historyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Archiwum - System
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-62809-08-0
historia
Matacz

Tajemnice Kamiennej Góry i okolic.Ziemia kamiennogórska w czasie drugiej wojny światowej-to kolejna publikacja trójki autorów:Roberta Primke,Macieja Szczerepy i Wojciecha Szczerepy,poświęcona sekretom Dolnego Śląska.Tym razem zajęli się oni niezwykłą historią Kamiennej Góry w czasie II wojny światowej.W książce przedstawiono nie tylko interesujące epizody z lat 1939-1945,ale także nieznane dotychczas funkcjonowania Zakładów Lotniczych Arado(Arado Flugzegwerke GmbH)i fabryki łożysk w Kamiennej Górze oraz fabryki amunicji w Antonówce.Obszerny rozdział poświęcono dobrom kultury ukrytym w czasie wojny na terenie ziemi kamiennogórskiej i ich powojennym losom. Warto dodać,że wydanie książki zbiega się z otwarciem Podziemnej Trasy Turystycznej w Kamiennej Górze.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: Własne

Matacz | 2013-12-14
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Jak na 114 stronach można zmieścić wojenną historię Kamiennej Góry? Odpowiedź jest prosta: nie można! Dlatego książka ta jest z pewnością niezadowalająca. Biorąc pod uwagę, że w Kamiennej Górze i okolicach znajdował się obóz koncentracyjny Gross Rosen z licznymi filiami, w niedalekiej odległości powstawał kompleks Riese, a w samej Kamiennej Górze powstawał projekt Arado książka powinna być arcyciekawa, jednak tak nie jest. Duża ilość pominięć i ogólników sprawiła, że miałem wrażenie, że czytam słabszy rozdział książki o historii Dolnego Śląska podczas II Wojny Światowej, a nie niezależną publikację. Do polecenia jedynie dla zagorzałych fascynatów tematyką wojenną, normalni czytelnicy mogliby tego nie przełknąć.

Patrick98 | 2017-08-14
Edyta | 2017-01-05