List do Jima

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
A letter to Jimmy
Scheidt

Tylko imię adresata - Jima - jest tu fikcyjne: Jimem może być każdy, kto z racji wad fizycznych, nawet obciążeń psychicznych zwątpił we własne możliwości życiowe, nie widzi przed sobą żadnych perspektyw. Tym właśnie inwalidom, często ofiarom cywilizacji, których liczba stale się zwiększa, autor dodaje otuchy, służy radami, podając nie tylko nazwy instytucji w dziedzinie rehabilitacji, ale także konkretne przykłady ludzi, często swoich przyjaciół, którzy mimo ciężkiego kalectwa upartym wysiłkiem zdobyli samodzielność i wysoką pozycją społeczną, szczęście małżeńskie i rodzinne, a niejednokrotnie sławę.

Alina Włodarz | 2015-02-17
maskotka | 2015-02-07