Madonna. Królowa muzyki pop

Madonna
9788376420523
Madonna, muzyka, pop
Versatile

W historii muzyki jest tylko jedna taka gwiazda.Prowokuje, wzbudza kontrowersje, szokuje.Tworzy nowe trendy i zdobywa szczyty list przebojów.Jest zuchwała, bezwstydna i ambitna.Najnowsza biografia Madonny pokazuje, za co była kochana i potępiana. Ujawnia jej relacje z rodziną, partnerami i współpracownikami oraz ich wpływ na kształt jej utworów. Prezentuje single, albumy, klipy, filmy i trasy koncertowe Madonny. Opisuje jej najśmielsze pomysły, największe porażki i zjawiskowe sukcesy.Madonna. Królowa muzyki pop może być tylko jedna.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl

JoannaTempest | 2017-04-29

Dobra, jednak nie podobał mi się komentarz Piotra Metza na koniec książki nt. Lady Gagi "obgryzającej sztuczne paznokcie" czując zagrożenie. Bo Madonna ma prawdziwe...cóż za jednostronność. Talent piosenkarki mierzy się głosem, a nie wyglądem, panie Piotrze. Proszę zaznajomić się z obiema piosenkarkami, a potem "dissować" swoje wyobrażenia o nich.
Minusy za Metza ;)

David | 2017-02-05
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Bardzo średnia pozycja, nie dowiedziałem się niczego nowego na temat Madonny - wypowiadam się jednak jako wielki fan Królowej Popu. Dla osób nieznających dokonań tej gwiazdy to pozycja dobra, bo napisana prostym językiem, każda epoka jej twórczości chronologicznie odtworzona. Brakuje mi tutaj kilku ważnych wydarzeń z jej kariery.

Mateusz | 2016-09-12

Koncertowe odwiedziny Madonny w Polsce są stymulantem do publikowania książek poświęconych jej osobie. Przed pierwszym występem piosenkarki w naszym kraju, premiery doczekała się biografia autorstwa Lucy O’Brien „Grzeszna Madonna”. Z kolei „Madonna. Królowa muzyki pop” trafiła do naszych księgarń w przededniu show na Stadionie Narodowym, jaki wokalistka dała w 2012 roku. Podobnie jak opisywana wyżej pozycja, tak samo dzieło duetu Easlea-Fiegel nie porywa. Spowodowane jest to po części znajomością faktów z życia artystki, które jak na fana przystało poznałem dawno temu, a także przewidywalnego sposobu opowiadania całej historii.

Pełna recenzja na moim blogu: https://axunarts.wordpress.com/2016/05/18/krotka-pilka-320-dzisiaj-czytamy/

Łukasz Łabuda | 2014-12-30

Jestem fanem Madonny zaledwie od 2 lat ale pokochałem ją jakbym znał ją od lat. Ta książka mimo tego, że zawiera kilka błędów w informacjach to jednak przybliża mi 30 lat kariery tej fantastycznej kobiety. Nie jest to opisane jej życie tylko sama kariera. Tak wielu rzeczy dopiero się dowiedziałem. Jestem szczęśliwy, że ją nabyłem. Polecam

Zastanawiam się jak o kobiecie, wulkanie energii, istocie, która po mimo wieku nadal potrafi zaskoczyć fanów napisano tak nudną biografię.
Kolejne rozdziały to "przerabianie" dyskografii, punkt po punkcie omówione kolejne utwory danego krążka, coś tam napomknięte w tle o trasach koncertowych i rolach w filmach. Zupełnie bez emocji,jakby autorów niewiele interesowała postać samej wokalistki. Przecież każdy kto zabiera się za pisanie o jakimkolwiek muzyku musi mieć do niego widoczny emocjonalny stosunek. Czasem tego typu książki są pisane z fanatycznym wręcz uwielbieniem do przedstawianej osoby bądź z piętnującą nutą to czy owo w życiu prywatnym lub scenicznym. A tu nic. Jak na lekcjach polskiego, gdy nauczyciel prosi o wyrażenie opinii np o wierszu a my nie czujemy żadnego pokładu emocjonalnego, nic nas z tym nie łączy i jedynie po łebkach możemy zabrać sie za to od strony formalnej. Nawet geniusz wielkich można w ten sposób przyćmić.

Do tego jeśli już brać się za takie opisywanie...

AnnaSz | 2012-12-28
Przeczytana: 27 września 2012

Zdecydowanie słabsza pozycja wśród biografii Królowej Muzyki Pop. Suche fakty czyta się beznamiętnie brakuje troszkę pieprzu którego przecież w życiu Madonny nie brakowało i nadal nie brakuje.Bardzo słaba strona graficzna - czarno-białe zdjęcia sprawiają wrażenie jakby czytało się biografię pośmiertną gwiazdy, a przecież wizerunkowo Madonna była i ciągle jest najbarwniejszym ptakiem popkultury.Plus dla wyboru zdjęcia na okładkę - choć czarno-białe, to ma w sobie to 'coś' - władcze spojrzenie Królowej Popu.

Maciek | 2012-10-18
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Naprawdę świetna książka. Dzięki niej mogłem bliżej poznać jak wspinała się po szczeblach kariery Madonna jak również całą jej dyskografię.
Uważam, że każdy fan powinien ją mieć.

| 2012-09-26

Szybko się czyta, szczególnie jak jest się zainteresowanym Madonną, ale O'Brien była lepsza, odnoszę takie wrażenie, że bardziej dopracowana. No i przydałaby się errata.

orchisss | 2012-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2012

Muzykolub ze mnie nadprzeciętny. Słucham dużo, różnie, maniakalnie (vide: mademyear.blogspot.com). Jednak nie zawsze słuchałam tylko muzyki alternatywnej - dawno, dawno temu za siedmioma wsiami, kiedy to byłam dziewczęciem młodym i dźwiękochłonnym, oglądałam MTV. A kochani, musicie wiedzieć, że ówcześnie Music Television nadawała zgodnie ze swoją nazwą - dyktowała trendy muzyczne, karmiła widza prawdziwymi hitami, a dla dzieciaka w raczkującej kapitalistycznie Polsce - godzina styczności z MTV równała się kontaktowi z Wielkim Światem. I wtedy oto moimi największymi muzycznymi idolami stali się Michael Jackson i Madonna. Od tamtych dni upłynęło sporo czasu i wody w Warcie, jednak do dzisiaj jednym z moich filarów muzycznych zostały te dwa gigantyczne nazwiska.

Lubię biografie. Ten gatunek literacki robi się na szczęście coraz bardziej popularny w naszym kraju - wydaje się w tej tematyce dużo i co najważniejsze - ciekawie. Coraz więcej pojawia się również biografii muzyków...

| 2012-08-28
Przeczytana: 24 września 2012

Wikipedia w wersji deluxe.