Zarządzanie najmem. Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem

Wydawnictwo: StudioEMKA
978-83-62304-27-1
nieruchomości
poradniki
z10l0

Wszystkim właścicielom chodzi o to, aby osoba, która ma zamieszkać w ich mieszkaniu czy domu dbała o nie, płaciła na czas, traktowała sąsiadów z respektem i nie absorbowała nadmiernie czasu. Marzą o idealnym najemcy. Zamiast marzyć powinni weryfikować potencjalnych najemców. Dziś wielu właścicieli oddaje swoje mieszkanie pierwszej osobie, która zaakceptuje wysokość czynszu. A to bardzo...

Dziś wielu właścicieli oddaje swoje mieszkanie pierwszej osobie, która zaakceptuje wysokość czynszu. A to bardzo ryzykowne. Oddajesz swój cenny majątek nieznanej osobie. Jeśli spłacasz kredyt na zakup tej nieruchomości, to zwiększasz ryzyko popadnięcia w długi, gdy najemca okaże się niewypłacalny. Jeśli trafisz na prawdziwych oszustów, pozbycie się ich z twojego własnego mieszkania pochłonie twój czas, energię, gotówkę.
W świecie biznesu firmy, które nie potrafią identyfikować ryzyk lub nie podejmują działań zmierzających do ograniczenia ujemnych skutków ewentualnych negatywnych zdarzeń, prędzej czy później popadają w poważne kłopoty. Nie inaczej jest w przypadku najmu.
Najważniejszymi działaniami na rzecz ograniczania ryzyka złych najemców są: rzetelna selekcja najemców; porządnie skonstruowana i czytelna dla najemcy umowa najmu; szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy; pobranie kaucji; regularne monitorowanie płatności oraz stanu mieszkania; zbudowanie odpowiedniej relacji biznesowej z najemcą. Żadne z tych narzędzi samo z siebie nie wyeliminuje całkowicie ryzyka wynajęcia twojego mieszkania niewłaściwej osobie. Niemniej stosowanie całej palety narzędzi istotnie to ryzyko zmniejszy.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=432

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=432

Duncan | 2014-02-08

Niestety ale zazdroszczę ludziom którzy jeszcze nie przeczytali wszystkich książek Sławka.

Ta była dla mnie ostatnia i czytałem ją z równie wielką przyjemnością co wszystkie poprzednie. Naszpikowana jest konkretnymi radami i odpowiedziami na wszelkie pytania jakie mogą Cię dręczyć w zakresie wynajmu. Warto mieć i wracać od czasu do czasu żeby przypomnieć sobie porady podczas rozwiązywania własnych problemów.

Polecam i to bardzo, pomimo pewnych powtórzeń, najbardziej praktyczna ze wszystkich książek Sławka.

Daniel Taberski | 2017-10-16
Przeczytana: 15 października 2017

Autorzy twierdzą, że jest to pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku - poradnik dla osób wynajmujących nieruchomości. Trudno mi zweryfikować, czy rzeczywiście nie ma innych tego typu publikacji, ale po przeczytaniu "Zarządzania najmem" mogę stwierdzić, że książka zawiera wiele przydatnych dla wynajmującego informacji i porad praktycznych. Zdecydowanie polecam - warto wydać te 30 zł by uniknąć prostych błędów przy wynajmowaniu mieszkania, które mogą spowodować straty na poziomie tysięcy złotych.
Książkę nabyłem w ebooku, którego redakcja i korekta niestety pozostawia trochę do życzenia.

Vmark | 2014-05-28

Bardzo praktyczny poradnik, co prawda widać, że autorzy to nie zawodowi pisarze (powtarzanie tego co było już prędzej napisane), ale jeśli chodzi o wartość merytoryczną, to ogromnie praktyczna. Dokładny przegląd poszczególnych kroków, jakie należy poczynić by dobrze i bezpiecznie wynająć nieruchomość. Polecam każdemu, kto wynajmuje mieszkanie ( zarówno jako właściciel jak i najemca), a także zastanawia się nad tym.

Figunia33 | 2018-04-10
Przeczytana: listopad 2012

Dzięki tej książce nauczyłam się wszystkiego, co było mi potrzebne, żeby zacząć wynajmować mieszkanie. Serdecznie polecam każdemu, kto ma takie zadanie przed sobą.

moneygrabbing | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Napiszę krótko. Jeśli jesteś zainteresowany wynajmowaniem mieszkań lub posiadasz takowe i wynajmujesz jakieś to ta książka jest obowiązkowa. Musisz ją przeczytać.

Mario | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018