Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami

Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
biznes, finanse
Nemesis

ilo99 | 2016-10-05

Autor chwali się, że dwukrotnie oblał angielski, ponieważ jego nauczyciel nie akceptował tego, co pisał. Moim zdaniem były to noty całkowicie zasłużone. Już dawno nie czytałam tak źle napisanej książki. Znaczną jej część stanowią powtórzenia i odwołania do tych samych faktów i liczb. Po pewnym czasie jest to nużące, chyba że czytelnik cierpi na potężną sklerozę. Należy jednak oddać sprawiedliwość pisarzowi i przyznać, że odważnie mówi o ekonomii, podkreśla jej znaczenie w edukacji młodzieży. Namawia by uczyć dzieci w domu, przekazywać im wiedzę o finansach, ponieważ szkoła „produkuje” kadry zarządzające a nie przedsiębiorców. Streszczeniem tego, co stanowi treść książki może być poniższy cytat.
„Piątkowi uczniowie może i są mądrzy w szkole, ale nie mają odwagi, aby założyć i prowadzić swój własny biznes. Chodzili do szkoły, aby zostać specjalistami – znają się tylko na prawie, rachunkowości, sprzedaży albo marketingu. Wiedzą, jak pracować i jak dostawać wypłatę, ale nie wiedzą, jak...

KochamMajonez | 2014-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 29 maja 2014

Bardzo fajna, aczkolwiek w porównaniu do poprzednich książek autora, lekko się zawiodłam. Mógłby podać trochę więcej konkretów, zamiast w kółko powtarzać: "W tej książce dowiesz się...", "... ale o tym w następnych rozdziałach". Jest trochę lania wody, ale mimo to dowiedziałam się z tej książki dość sporo, mimo że nie były to rzeczy, których się spodziewałam i oczekiwałam.

Globetrotter | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Mimo wszystko książkę uważam za średnią. Mimo, że jestem fanem największej książki autora (Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec), mimo, że po lekturze książki "Dlaczego piątkowi.." zamierzam zamówić "Kwadrant przepływu pieniędzy", omawianą przeze mnie ksiązkę muszę uznać za średnią.

Może problem polega na tym, że to książka adresowana do rodziców, a ja jestem "dużym dzieckiem". Mimo wszystko chciałem znaleźć w tej książce co dla siebie, znalazłem to tak naprawdę dopiero w trzeciej części.

Co do wcześniejszych partii, mam wątpliwości, czy są tam wystarczająco praktyczne rady dla rodziców, którzy nie są finansowymi geniuszami, a chcą uczynić takim geniuszem swoje dziecko.

Ogólnie ksiązka na plus, na pewno dodaje wiedzy i własnych przemyśleń na temat finansów, ale na pewno daleko jej do książek pochłaniających i spektakularnych

Paula | 2013-10-28
Przeczytana: 27 października 2013

Wspaniała książka Roberta! To lektura obowiązkowa na dzisiejsze czasy!

WojciechDrewniak | 2017-11-29
Przeczytana: listopad 2017