Mieszkania na wynajem - moja droga do wolności finansowej

Okładka książki Mieszkania na wynajem - moja droga do wolności finansowej Sławek Muturi
Okładka książki Mieszkania na wynajem - moja droga do wolności finansowej
Sławek Muturi Wydawnictwo: Mzuri biznes, finanse
biznes, finanse
Mzuri
2013-11-02
2013-11-02
wynajem mieszkanicznik wolność finansowa

Okładka książki Psychologia wolności finansowej. 12 umiejętności, które pozwolą Ci ją zdobyć Jakub B. Bączek, Sławek Muturi
Psychologia wo... Jakub B. Bączek, Sł...
Okładka książki Pomarańczowa wolność finansowa Jan Dziekoński, Artur Kaźmierczak, Sławek Muturi
Pomarańczowa w... Jan Dziekoński, Art...

Autor wymyślił biznes. Nie oddaje kaucji, nie zajmuje się naprawami, reklamacjami. Ma wszystkich gdzieś, bierze kasę i podróżuje po świecie. Czarny łowca jeleni.

Książka w kilku słowach opisuje podstawy oraz sposoby inwestowania autora. Zdecydowanie lepsze w mojej opinii były poprzednie pozycje autora: Wolność Finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości oraz Zarządzanie najmem. Niemniej jednak to dobra książka i kilka pożytecznych wskazówek.

prawda jest taka że Sławek bardzo mądrze grał swoimi książkami (i nie tylko - również spotkaniami z fridomaniakami) w pewną grę. Grę w której win-win należy do firm zarządzających najmem. Przez długi czas nakręcał nieświadomych ludzi, głównie takich bez wiedzy finansowej na zakup nieruchomości mieszkaniowych pod wynajem. Głosił to wszędzie wbijając ludziom do głowy że to jest WOLNOŚĆ FINANSOWA, a z tym jest tak połowicznie tzn. wolność następuje w stosunku do firmy świadczącej usługi zarządzania najmem - nieświadomi ludzie, bez doświadczenia w tej materii którzy kupią mieszkania wpadają później na twardą skałę realiów wynajmu-okazuje się że to bardzo twardy kawałek chleba za którym trzeba się mocno nabiegać a i tak efekt jest często opłakany (zniszczenia mieszkań, zatargi z wynajmującymi). Co się wtedy dzieje? oddajemy mieszkanie firmie zajmującej się wynajmem. A kto się lepiej zajmie wynajmem niż np. firma Sławka :)? bardzo starannie snuta historia...o fatamorganie wolności finansowej...

Auto książki opowiada o swojej drodze w inwestowanie w nieruchomości. Pokazuje wady i zalety podejmowanych przez siebie kroków. Sam nigdy nie mówi o sobie jako ekspercie w tej dziedzinie, ale dzięki tej książce ukazuje na co warto zwrócić uwagę.

Kiedyś czytałem książkę w stylu "jak wypromować własną firmę". Jednym z podpunktów było "pisz publikacje które dotyczą twojej branży i bądź specjalistą". W dalszej części była informacja, że wystarczy przeczytać kilka książek i już jest się specjalistą, już można robić wykłady na politechnice. Mzuri czytał tą książkę. Tak bezwartościowej publikacji jak ta nie czytałem. Lanie wody plus ciągła reklama swojej firmy. Doszło do tak absurdalnych sytuacji, że w rozdziale odnośnie umowy wynajmu autor odsyła nas do swojej strony gdzie można kupić super wzór (idealnie napisany). Książka jest zła, a pozytywne opinie muszą być napisane przez znajomych albo pracowników. TRAGEDIA...

Jeśli myślisz o inwestowaniu w nieruchomości musisz koniecznie ją przeczytać. Nie ma jak to przykłady z życia prawdziwego inwestora, który dzieli się swoim doświadczeniem.

Również warto przeczytać ją z innego powodu aby odróżnić dwa pojęcia bogactwo oraz wolność finansową. Niestety ale nie każdy rozumie je właściwie.

Może ciutkę dałoby się treść bardziej skondensować, i nieco zbyt dużo autopromocji, ale na pewno książka zmieniła mój pogląd na temat inwestowania na rynku nieruchomości. Obowiązkowa lektura dla interesujących się tematem inwestycji oraz przymierzających się do kupna nieruchomości na wynajem. Nie mam porównania z poprzednimi książkami p. Muturi, może one są nawet bardziej treściwe.

Kolejna bardzo dobra książka od Sławka, napisana właśnie w takim "sławkowym" stylu.

Zacznę od tego że książkę bardzo dobrze się czyta. Jest tak lekko napisana że cały czas miałem wrażenie jakbym siedział z Autorem na kawie i on opowiadałby mi o swoich inwestycjach.

Książka nie jest nowatorska, to trochę taki miks poprzednich książek + szansa na lepsze poznanie Sławka i jego sposobu myślenia. Nie rozpatruj tego punktu jako wady.

Jedyne co mi się nie podobało to trochę za dużo reklamy Mzuri oraz moim zdaniem fatalne zdjęcie na okładce.

• Nieruchomości
  • Biznes
  • Inwestowanie
  • Rozwój/Biznes
  • Rozwój / biznes / finanse
  • Biznes i przedsiębiorczość
  • Druga

Dodaj cytat z książki Mieszkania na wynajem - moja droga do wolności finansowej