Przechytrzyć diabła - sekret wolności i sukcesu

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Outwitting the Devil. The Secret to Freedom and Success
978-83-7377-540-4
Angelika

Czy Hill naprawdę rozmawiał z Diabłem? Dzięki wyjątkowemu stylowi autora, lektura tej książki wciągnie Cię i poruszy bardziej, niż mógłbyś się tego spodziewać. Jest to jeden z najśmielszych i najbardziej inspirujących poradników. Napisany w 1938 r. przez amerykańskiego naczelnego filozofa sukcesu, Napoleona Hilla, pisarza i przedsiębiorcę, autora bestsellera wszech czasów „Myśl i bogać się”...

Czy Hill naprawdę rozmawiał z Diabłem?

Dzięki wyjątkowemu stylowi autora, lektura tej książki wciągnie Cię i poruszy bardziej, niż mógłbyś się tego spodziewać. Jest to jeden z najśmielszych i najbardziej inspirujących poradników. Napisany w 1938 r. przez amerykańskiego naczelnego filozofa sukcesu, Napoleona Hilla, pisarza i przedsiębiorcę, autora bestsellera wszech czasów „Myśl i bogać się” nie doczekał się wówczas publikacji. Rodzina i doradcy autora uznali go za zbyt kontrowersyjny. Dopiero ponad siedemdziesiąt lat później został zręcznie opracowany przez Sharon Lechter z Fundacji Napoleona Hilla i teraz ujrzał światło dzienne.
Książka ma charakter wywiadu z Diabłem. W publikacji autor ukazuje, iż po trzydziestu latach skrupulatnego poszukiwania, odnalazł samego Diabła i wycisnął z niego zdumiewające wyznanie. Zdradza, gdzie on zamieszkuje, dlaczego istnieje i jak przejmuje kontrolę nad ludzkim umysłem. Co więcej, ujawnia, w jaki sposób z pomocą siedmiu praw dobra, możesz go przechytrzyć we własnym życiu i osiągnąć prawdziwy sukces. Niezwykle fascynująca, prowokująca i inspirująca publikacja podpowie Ci, jak stworzyć własną drogę do sukcesu, harmonii i spełnienia.

Piekielnie wciągająca lektura!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

Marcinek Wilczkiewicz | 2019-09-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

"Książka prawdę Ci powie...". W istocie rzeczy. Lektura wskazana dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co się kryje za tak zwanym Paktem z tytułowym - przesłuchiwanym. Dlaczego dostajemy popularność, osiągamy spełnienie (sukces)w różnych dziedzinach, w zamian za... No właśnie. Z drugiej strony, otrzymujemy pełne lekcje wiedzy. całość treści opatrzona zręcznym - niesamowite.

ArturJacekK | 2019-01-03

Książka nie dla katolików
Tytuł odnoszący się do diabła jako postaci, co do której katolicy mają jasne wskazówki np. w Ewangelii wg Jana (8.44): Diabeł [...] był od początku zabójcą i nie wytrwał w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Kiedy kłamie mówi ze swego, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
Skoro Diabeł jest kłamcą, to nie jest możliwe uzyskanie od kłamcy wiarygodnych informacji. Cały zamysł autora z wartościowym wywiadem jest więc próżny.
Drugi zarzut wobec autora jest jeszcze poważniejszy - każe czytelnikowi nazywać diabła z wielkim szacunkiem, co może budzić uzasadnione przypuszczenia, że książka była pisana pod wpływem złych mocy.

Greatevil | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Lektura książki nieoczekiwanie okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Co prawda powtarzające się odpowiedzi Diabła po każdym podsumowaniu stają się pod koniec nudnawe, ale w kontekście sporej wiedzy zawartej w książce niedogodność ta wcale nie przeszkadza. Utwór ten naprawdę daję do myślenia i mogę ją każdemu polecić.

MaryEllen | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Książka została napisana 78 lat temu. Autor zdecydował jednak, że za jego życia pozostanie w szufladzie. Wydana została dopiero w roku 2011.

Z pewnością jest to pozycja, którą warto przeczytać, bo można na tym tylko skorzystać. Napoleon Hill jest prekursorem czegoś co dziś nazywa się ROZWÓJ OSOBISTY lub LITERATURA MOTYWACYJNA. Książka ma formę wywiadu z Diabłem. Porusza kwestię przyczyn braku szczęścia u ludzi. Jednym z głównych czynników mających wpływ na ten stan rzeczy jest s t r a c h.
Momentami budzi uśmiech pod nosem, niekiedy wbija w fotel błyskotliwością i trafnością spostrzeżeń. Wszystko to równoważy się i daje ocenę b a r d z o
d o b r a.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Książka ma na celu ukazanie przeszkód diabła, które ten stawia nam przed dążeniem do samorealizacji po to, by wpaść w sidła piekła. Napisana została w 1938 roku. Przeleżała wszystkie te lata zamknięta w rodzinnym sejfie aż do dzisiejszych czasów, by mogła zostać wydana. Jest ona kontrowersyjna i nazbyt odważna. Przyznam się szczerze, że dawno takiej książki nie czytałem.

Jest to ukazanie prawdy, gdzie diabeł próbuje przeszkodzić nam w spełnieniu marzeń, dążeń do aspiracji i osiągnięcia wszelkiego sukcesu. Napoleon Hill przeprowadza z diabłem wywiad, zadając mu takie pytania, na które ten odpowiadając wyjawia swoje działanie. W ten sposób ukazuje nam, jak mamy dążyć do celu, by nie popełnić błędów innych. Poprzez nakłanianie diabła do odpowiedzi Napoleon udziela odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania, pokazuje, jak ważne jest racjonalne i trzeźwe myślenie oraz to, jakie skutki może nieść za sobą bezcelowe życie.

Książka została napisana w latach 30. XX wieku, a mimo...

Veronique | 2016-04-15

Książka pełna oczywistości. Nic nie wniosła do mojego życia. Napisana bardzo prostym językiem z dodatkowymi,łopatologicznymi wyjaśnieniami. Czytanie tej książki było dla mnie bardzo męczące. Dziwi mnie tak duża ilość pochlebnych opinii dla tej pozycji.

| 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

Przyznam szczerze, że patrząc na tytuł i treść książki zapisaną w formie wywiadu, miałam mieszane odczucia i nie za bardzo wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Wizja wywiadu z diabłem wydała mi się bardzo enigmatycznym i nasunęła dziwne skojarzenie z czymś w rodzaju dysputy teologicznej. Wrażenia te ulotniły się jednak bardzo szybko, bo już po kilku pierwszych stronach. Okazało się, że treść urozmaicona postacią diabła i przedstawiona jako coś w rodzaju przesłuchania dotyczy ludzkiego myślenia i postrzegania świata. Tak naprawdę Napoleon Hill poprzez przepytywanie diabła i nakłanianie go do udzielania odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania, pokazuje, jak ważne jest racjonalne, trzeźwe myślenie i jakie skutki może nieść ze sobą bezmyślne i bezcelowe życie. Zwraca uwagę na to, że myśląc w odpowiedni sposób i opierając się tzw. dryfowaniu, człowiek może osiągnąć naprawdę wiele.
Pomimo tego, że Przechytrzyć Diabła spisane zostało w latach 30. XX wieku, to poglądy Hilla...

Grzeesiek | 2014-03-12

Super pozycja, napisana w bardzo ciekawej formie. Polecam każdemu!

Dekadent | 2014-03-05
Przeczytana: marzec 2014

Książka- co trzeba powiedzieć jasno - ultra lewacka. Marksistowski materializm (lub materializm dialektyczny) bije z każdej strony, dodatkowo przypomina się Freud i jego "Kultura jako źródło cierpień". Niemniej jednak wyłączając z tego lewactwo, wartościowy jest opis dlaczego diabeł nami rządzi. Człowiek ulega jego czarom, dryfuje, a potem nie ma pretensji do siebie, ale do innych. Czy mamy tyle siły, by pokonać hipnotyczne moce szarlatana i samemu nie ulec jego działaniu? Skąd się to bierze?

boseti | 2014-01-27

Nie będę pisał kiedy ta książka była napisana bo wszyscy to już napisali przede mną nie wiedząc po co.
Nie spotkałem się z podobną książką na rynku, intryguje, zachwyca, porywa. Dialogi momentami są niesamowicie błyskotliwe, starasz się przewidzieć co odpowie Diabeł bo przecież wiesz, że Napoleon rozmawia sam ze sobą ale momentami zaczynasz mieć wątpliwości czy "aby na pewno".To sprawia, że książka jest wyjątkowa. W połowie książki zaczynasz zadawać sobie pytanie w jaki sposób Napoleon zmusza Diabła do wyjawienia swoich największych sekretów działając na swoją niekorzyść, książka niestety nie daje na to pytanie odpowiedzi. Ma się jedynie wrażenie, że Napoleon trzyma Diabła za przysłowiowe "jaja" przez co biedaczek nie ma wyjścia i mówi wszystko jak na spowiedzi.
Książka może pozytywnie wstrząsnąć czytelnikiem, ale pewnie o to chodziło autorowi. Polecam.