Zgłosuj na książki roku 2017

Przechytrzyć diabła - sekret wolności i sukcesu

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Outwitting the Devil. The Secret to Freedom and Success
978-83-7377-540-4
Angelika

Czy Hill naprawdę rozmawiał z Diabłem? Dzięki wyjątkowemu stylowi autora, lektura tej książki wciągnie Cię i poruszy bardziej, niż mógłbyś się tego spodziewać. Jest to jeden z najśmielszych i najbardziej inspirujących poradników. Napisany w 1938 r. przez amerykańskiego naczelnego filozofa sukcesu, Napoleona Hilla, pisarza i przedsiębiorcę, autora bestsellera wszech czasów „Myśl i bogać się”...

Czy Hill naprawdę rozmawiał z Diabłem?

Dzięki wyjątkowemu stylowi autora, lektura tej książki wciągnie Cię i poruszy bardziej, niż mógłbyś się tego spodziewać. Jest to jeden z najśmielszych i najbardziej inspirujących poradników. Napisany w 1938 r. przez amerykańskiego naczelnego filozofa sukcesu, Napoleona Hilla, pisarza i przedsiębiorcę, autora bestsellera wszech czasów „Myśl i bogać się” nie doczekał się wówczas publikacji. Rodzina i doradcy autora uznali go za zbyt kontrowersyjny. Dopiero ponad siedemdziesiąt lat później został zręcznie opracowany przez Sharon Lechter z Fundacji Napoleona Hilla i teraz ujrzał światło dzienne.
Książka ma charakter wywiadu z Diabłem. W publikacji autor ukazuje, iż po trzydziestu latach skrupulatnego poszukiwania, odnalazł samego Diabła i wycisnął z niego zdumiewające wyznanie. Zdradza, gdzie on zamieszkuje, dlaczego istnieje i jak przejmuje kontrolę nad ludzkim umysłem. Co więcej, ujawnia, w jaki sposób z pomocą siedmiu praw dobra, możesz go przechytrzyć we własnym życiu i osiągnąć prawdziwy sukces. Niezwykle fascynująca, prowokująca i inspirująca publikacja podpowie Ci, jak stworzyć własną drogę do sukcesu, harmonii i spełnienia.

Piekielnie wciągająca lektura!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

| 2014-05-22
Przeczytana: 22 maja 2014

Przyznam szczerze, że patrząc na tytuł i treść książki zapisaną w formie wywiadu, miałam mieszane odczucia i nie za bardzo wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Wizja wywiadu z diabłem wydała mi się bardzo enigmatycznym i nasunęła dziwne skojarzenie z czymś w rodzaju dysputy teologicznej. Wrażenia te ulotniły się jednak bardzo szybko, bo już po kilku pierwszych stronach. Okazało się, że treść urozmaicona postacią diabła i przedstawiona jako coś w rodzaju przesłuchania dotyczy ludzkiego myślenia i postrzegania świata. Tak naprawdę Napoleon Hill poprzez przepytywanie diabła i nakłanianie go do udzielania odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania, pokazuje, jak ważne jest racjonalne, trzeźwe myślenie i jakie skutki może nieść ze sobą bezmyślne i bezcelowe życie. Zwraca uwagę na to, że myśląc w odpowiedni sposób i opierając się tzw. dryfowaniu, człowiek może osiągnąć naprawdę wiele.
Pomimo tego, że Przechytrzyć Diabła spisane zostało w latach 30. XX wieku, to poglądy Hilla...

Larysa | 2012-10-01
Przeczytana: 01 października 2012

"A poszła w diabły" - cóż, chyba tym określeniem mogłabym podsumować moją przygodę z tą książką. "Przechytrzyć diabła" to piekielnie dobra pozycja, która ma na celu ukazanie nam czarcich przeszkód, które raz po raz zostają nam rzucane pod nogi, by w jakim najszybszym czasie człowiek mógł się wyłożyć i trafić prosto w czeluść piekielną. Jednak...czego diabeł nie wie i nie może, to nam Napoleon dopomoże.

Coś innego, coś dobrego. Napisana w 1938 roku książka, aż do czasów współczesnych pozostawała zapomniana i nieznana. Nazbyt kontrowersyjna, nazbyt odważna - była tematem tabu. Ale wreszcie mamy - kompendium wiedzy jak oszukać wpływ diabła, który tylko miesza w naszym życiu uniemożliwiając spełnienie marzeń, celów czy aspiracji. Napisana w formie wywiadu książka, pokazuje jak oszukać i przechytrzyć rogacza i dojść do wolności i sukcesu - czyli tego, czego pragniemy najbardziej. Autor w bogato rozpisanych rozdziałach uczy, jak krok po kroku poukładać wszystkie sprawy, obejść reguły,...

MaryEllen | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Książka została napisana 78 lat temu. Autor zdecydował jednak, że za jego życia pozostanie w szufladzie. Wydana została dopiero w roku 2011.

Z pewnością jest to pozycja, którą warto przeczytać, bo można na tym tylko skorzystać. Napoleon Hill jest prekursorem czegoś co dziś nazywa się ROZWÓJ OSOBISTY lub LITERATURA MOTYWACYJNA. Książka ma formę wywiadu z Diabłem. Porusza kwestię przyczyn braku szczęścia u ludzi. Jednym z głównych czynników mających wpływ na ten stan rzeczy jest s t r a c h.
Momentami budzi uśmiech pod nosem, niekiedy wbija w fotel błyskotliwością i trafnością spostrzeżeń. Wszystko to równoważy się i daje ocenę b a r d z o d o b r a.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Książka ma na celu ukazanie przeszkód diabła, które ten stawia nam przed dążeniem do samorealizacji po to, by wpaść w sidła piekła. Napisana została w 1938 roku. Przeleżała wszystkie te lata zamknięta w rodzinnym sejfie aż do dzisiejszych czasów, by mogła zostać wydana. Jest ona kontrowersyjna i nazbyt odważna. Przyznam się szczerze, że dawno takiej książki nie czytałem.

Jest to ukazanie prawdy, gdzie diabeł próbuje przeszkodzić nam w spełnieniu marzeń, dążeń do aspiracji i osiągnięcia wszelkiego sukcesu. Napoleon Hill przeprowadza z diabłem wywiad, zadając mu takie pytania, na które ten odpowiadając wyjawia swoje działanie. W ten sposób ukazuje nam, jak mamy dążyć do celu, by nie popełnić błędów innych. Poprzez nakłanianie diabła do odpowiedzi Napoleon udziela odpowiedzi na najbardziej nurtujące człowieka pytania, pokazuje, jak ważne jest racjonalne i trzeźwe myślenie oraz to, jakie skutki może nieść za sobą bezcelowe życie.

Książka została napisana w latach 30. XX wieku, a mimo...

boseti | 2014-01-27

Nie będę pisał kiedy ta książka była napisana bo wszyscy to już napisali przede mną nie wiedząc po co.
Nie spotkałem się z podobną książką na rynku, intryguje, zachwyca, porywa. Dialogi momentami są niesamowicie błyskotliwe, starasz się przewidzieć co odpowie Diabeł bo przecież wiesz, że Napoleon rozmawia sam ze sobą ale momentami zaczynasz mieć wątpliwości czy "aby na pewno".To sprawia, że książka jest wyjątkowa. W połowie książki zaczynasz zadawać sobie pytanie w jaki sposób Napoleon zmusza Diabła do wyjawienia swoich największych sekretów działając na swoją niekorzyść, książka niestety nie daje na to pytanie odpowiedzi. Ma się jedynie wrażenie, że Napoleon trzyma Diabła za przysłowiowe "jaja" przez co biedaczek nie ma wyjścia i mówi wszystko jak na spowiedzi.
Książka może pozytywnie wstrząsnąć czytelnikiem, ale pewnie o to chodziło autorowi. Polecam.

Shetani | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Każdy w życiu chce osiągnąć sukces, niezależnie od tego, co on dla niego oznacza. Może to być sukces w pracy, w małżeństwie czy też w przyjaźni. Prawie każdy człowiek ma jakiś cel, który pragnie osiągnąć. Jednak mało komu naprawdę się udaje. A dlaczego? Dlatego, że w naszym mózgu zagościł „Diabeł” i chce nam w tym przeszkodzić, a my nie umiemy walczyć!

Napoleon Hill napisał tą książkę w roku 1938 i od tamtej pory nikt jej nie widział na oczy. A teraz drodzy czytelnicy, macie taką okazję. Z książki tej dowiecie się, co stoi na Waszej drodze do osiągnięcia sukcesu, a jak będziecie uważnymi czytelnikami, to dowiecie się również jak to coś z tej drogi usunąć. Nauki tego autora wywarły wpływ na wiele ludzi, którzy chcieli osiągnąć sukces, dzięki nim zmienili swoje nastawienie i osiągnęli postawione sobie cele. Też byś tak chciał? Więc na co czekasz? Zapoznaj się z tą pozycją!

Na wstępie muszę powiedzieć, że to wcale nie jest poradnik, w którym znajdują się proste porady jak zdobyć...

Dekadent | 2014-03-05
Przeczytana: marzec 2014

Książka- co trzeba powiedzieć jasno - ultra lewacka. Marksistowski materializm (lub materializm dialektyczny) bije z każdej strony, dodatkowo przypomina się Freud i jego "Kultura jako źródło cierpień". Niemniej jednak wyłączając z tego lewactwo, wartościowy jest opis dlaczego diabeł nami rządzi. Człowiek ulega jego czarom, dryfuje, a potem nie ma pretensji do siebie, ale do innych. Czy mamy tyle siły, by pokonać hipnotyczne moce szarlatana i samemu nie ulec jego działaniu? Skąd się to bierze?

Greatevil | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Lektura książki nieoczekiwanie okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Co prawda powtarzające się odpowiedzi Diabła po każdym podsumowaniu stają się pod koniec nudnawe, ale w kontekście sporej wiedzy zawartej w książce niedogodność ta wcale nie przeszkadza. Utwór ten naprawdę daję do myślenia i mogę ją każdemu polecić.

Agnieszka | 2012-11-05
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Rewelacyjna!

Karolina | 2012-08-16

Diabeł gości w życiu większości z Nas. Nawet jeśli o tym nie wiemy. Tylko 2% populacji całego świata jest w stanie przeciwstawić się mu. 98% jest pod władaniem Diabła. Są to osoby dryfujące, osoby, którymi podstępnie kieruje Diabeł. Przeszkadza on w osiągnięciu naszych sukcesów, czy to w związku, szkole, pracy…

Książka została napisana w 1938 roku. Napoleon Hill nie wydał jej zważywszy na lęk swojej żony przed niezaakceptowaniem jej przez innych. Oryginał znajdował się w fundacji Napoleona Hilla, gdzie kilkadziesiąt lat po jego śmierci zdecydowano się wydać publikację. Diabeł odpowiadał szczegółowo na każde pytanie autora. Jak sam pan Hill, nie należy pytać się go, czy naprawdę rozmawiał z Diabłem, czy to tylko wytwór jego wyobraźni. Z książki dowiemy się, jak osiągnąć sukces. Nie jest to poradnik, ponieważ trzeba się skupić, aby zrozumieć o czym pisze autor.

Na początku lektury zapoznajemy się z historią autora. Sama zastanawiałam się, dlaczego się to tutaj znajduje. Po...