Przechytrzyć diabła. Sekret wolności i sukcesu

Okładka książki Przechytrzyć diabła. Sekret wolności i sukcesu Napoleon Hill
Okładka książki Przechytrzyć diabła. Sekret wolności i sukcesu
Napoleon Hill Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Outwitting the Devil. The Secret to Freedom and Success
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-01-01
2012-01-01
Ryszard Oślizło
poradnik diabeł sukces droga do sukcesu

Książka jest stara, ale w niektórych aspektach na czasie. O tych prawdach już mnóstwo zostało napisane. Nie poddawaj się, idź do przodu, myśl pozytywnie, porażki uczą cię więcej niż sukcesy. Czasami ten lęk, przysłowiowy diabeł, który siedzi w naszej głowie nie pozwala nam osiągnąć sukcesu. Z tym się zgadzam. Z drugie strony historia życia Hilla bardzo ciekawa w wielu miejscach przeczy tej idei odnoszenia sukcesu i bycia konsekwentnym. Żył w innych czasach i większość jego działań to były jednak przypadki i bardzo chaotyczne działania. Na plus, że się nie poddał. W naszych czasach już nie jest tak łatwo zrobić biznes od zera, choć jest to możliwe. Z wieloletniego doświadczenia wiem, że dużo sukcesów w moim życiu osiągnęłam i były dziełem przypadku, a wiele porażek odniosłam nawet wtedy gdy włożyłam w coś mnóstwo wysiłku i wydawało by się, że to musi się udać. Ta książka może być inspiracją, ale ja niektóre teksty biorę z przymrużeniem oka.

Zdecydowanie wywarła na mnie dobry wpływ. Teraz tylko trzymać się zasad.

Zdecydowanie wywarła na mnie dobry wpływ. Teraz tylko trzymać się zasad.

"Czytałam" w formie audiobooka.
Niezwykle ciekawy sposób przedstawienia prawd, które (jeśli zastosujemy i naprawdę wcielimy w życie) mają szansę odmienić nasze życie, dni, postrzeganie rzeczywistości i ludzi. Bardzo podoba mi się pokazanie różnic między zachowaniami i myślami i co każda myśl powoduje.
Obrazowo, czasami infantylnie, ale przez to w stylu wspaniałego storytellingu, opowiedziana historia.
Brawo Napoleon!

"Czytałam" w formie audiobooka.
Obrazowo, czasami infantylnie, ale przez to w stylu wspaniałego...

Każdy, dosłownie każdy powienien tą pozycję przeczytać, niejednokrotnie. :)

Każdy, dosłownie każdy powienien tą pozycję przeczytać, niejednokrotnie. :)

💬” LUDZIE NIE RODZĄ SIĘ Z MĄDROŚCIĄ, ALE ZE ZDOLNOŚCIĄ DO MYŚLENIA,  DZIĘKI KTÓREJ MOGĄ  Z CZASEM ODNALEŹĆ WŁASNĄ DROGĘ DO MĄDROŚCI. ”- #NapoleonHill

#PrzechytrzyćDiabła #OutwittingTheDevil @studio_astro

Pomimo tego, że napisana prawie 80 lat temu, problemy świata zasygnalizowane w całej książce są niezwykle aktualne - od bezcelowego, daremnego systemu edukacji, przez rodziców wpajających strach swoim dzieciom, aż po kościół, który cały swój argument opiera na strachu przed złem, do mocy tak zwanego rytmu hipnotycznego i wielu innych podobnych rzeczy. Pomijając wyobrażoną rozmowę z diabłem, ta książka doskonale podsumowuje wszystkie rzeczy, które prowadzą ludzi do porzucenia drogi i zbłądzenia, zatracenia się w światowych przyjemnościach wszelkiego rodzaju. Ponadto podkreśla najlepsze praktyki pozwalające uniknąć tych odchyleń (poprzez samokontrolę, samodyscyplinę, określenie celu, ostrożność),przedstawiając je w bardzo jasnym i łatwym do zrozumienia języku.

Fascynująca książka - nie dla wszystkich. Prawdopodobnie wkurzy część społeczeństwa. Rozumiem, dlaczego Napoleon Hill nie opublikował jej za życia. (napisana w 1938r. Wydana 2011r. po śmierci N. H) Adnotacje #SharonLechter były dla mnie NAPRAWDĘ denerwujące i nie dodały niczego do książki. Pomijałam je.
E.

#PrzechytrzyćDiabła #OutwittingTheDevil @studio_astro

Czytane po angielsku, nie wiem zatem jak wypada tłumaczenie.

Czytane po angielsku, nie wiem zatem jak wypada tłumaczenie.

"Książka prawdę Ci powie...". W istocie rzeczy. Lektura wskazana dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co się kryje za tak zwanym Paktem z tytułowym - przesłuchiwanym. Dlaczego dostajemy popularność, osiągamy spełnienie (sukces)w różnych dziedzinach, w zamian za... No właśnie. Z drugiej strony, otrzymujemy pełne lekcje wiedzy. całość treści opatrzona zręcznym - niesamowite.

Książka nie dla katolików
Tytuł odnoszący się do diabła jako postaci, co do której katolicy mają jasne wskazówki np. w Ewangelii wg Jana (8.44): Diabeł [...] był od początku zabójcą i nie wytrwał w prawdzie, bo nie ma w nim prawdy. Kiedy kłamie mówi ze swego, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."
Skoro Diabeł jest kłamcą, to nie jest możliwe uzyskanie od kłamcy wiarygodnych informacji. Cały zamysł autora z wartościowym wywiadem jest więc próżny.
Drugi zarzut wobec autora jest jeszcze poważniejszy - każe czytelnikowi nazywać diabła z wielkim szacunkiem, co może budzić uzasadnione przypuszczenia, że książka była pisana pod wpływem złych mocy.

Książka nie dla katolików

Lektura książki nieoczekiwanie okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Co prawda powtarzające się odpowiedzi Diabła po każdym podsumowaniu stają się pod koniec nudnawe, ale w kontekście sporej wiedzy zawartej w książce niedogodność ta wcale nie przeszkadza. Utwór ten naprawdę daję do myślenia i mogę ją każdemu polecić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka pełna oczywistości. Nic nie wniosła do mojego życia. Napisana bardzo prostym językiem z dodatkowymi,łopatologicznymi wyjaśnieniami. Czytanie tej książki było dla mnie bardzo męczące. Dziwi mnie tak duża ilość pochlebnych opinii dla tej pozycji.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki