W łóżku z teściową

Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-1861-0
poradniki
colezanka

"Nie namawiam do altruizmu. Nie agituję za wspaniałomyślnym wybaczaniem. Proponuję spojrzeć na rodzinne problemy w najbardziej egoistyczny sposób, a mianowicie potraktować je w myśl zasady . Okaże się wtedy, że warto pozbyć się nieprzychylnych myśli i uczuć, ponieważ TO SIĘ OPŁACA! Ten poradnik uczy umiejętności porozumiewania się z bliskimi. To próba zmiany nastawienia teściowych niechętnie...

"Nie namawiam do altruizmu. Nie agituję za wspaniałomyślnym wybaczaniem. Proponuję spojrzeć na rodzinne problemy w najbardziej egoistyczny sposób, a mianowicie potraktować je w myśl zasady >. Okaże się wtedy, że warto pozbyć się nieprzychylnych myśli i uczuć, ponieważ TO SIĘ OPŁACA!

Ten poradnik uczy umiejętności porozumiewania się z bliskimi. To próba zmiany nastawienia teściowych niechętnie odnoszących się do synowych i zięciów. Ale nie tylko - to także cenna lektura dla matek, które w bliżej nieokreślonej przyszłości zaczną grać tę rolę, oraz mężczyzn - dorosłych synów i ojców odkrywających wartość rodzicielstwa. Ma za zadanie pomóc tym wszystkim, którzy w swoich relacjach napotykają na niezrozumiałe dla siebie trudności."

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Dagma | 2016-03-06
Przeczytana: 05 marca 2016

Książkę polecam do przeczytania jeszcze przed założeniem rodziny. Jest bardzo dobrze napisana, bez zbędnego psychologizowania, dużo przykładów i mądrości życiowej. I kluczowy nie jest tutaj główny tytuł, lecz podtytuł: "Jak dogadać się w rodzinie?"

evax | 2012-09-30
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Autorka próbuje zmienić nastawienie teściowych, niechętnie odnoszących się do swoich synowych i zięciów, a także skłonić do przemyśleń matki, które w przyszłości zaczną grać tę rolę. Kolejne rozdziały poradnika uświadomią każdej ze stron, jak ważne są oczekiwanianiezbyt wygórowane, określanie granic, wyrażanie opinii bez obrażania innych, zachowanie dystansu wobec pewnych sytuacji, by zbudować właściwe relacje z nowym członkiem rodziny. ,,

Źródło : http://www.weltbild.pl/w-lozku-z-tesciowa_p90076902.html