Śmierć baroneta

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura. Kryminały/ Ze srebrnym pistoletem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
Szkocja, festiwal, smierć

Wydawać by się mogło, że w szkockim miasteczku życie toczy się zwyczajnie. Właśnie trwa festiwal Spirit of Speyside Whisky, na który ściągają wielbiciele mocnych trunków. Jednym z jego bywalców jest znany wszystkim młodzieniec Peter Wilson – zamożny baronet, skłonny do używek i uciech cielesnych, ale wychodzący obronną ręką z tarapatów. I pewnie codzienny rytm życia w Speyside nie zostałby zachwiany, gdyby nie fakt, że pochylony nad kieliszkiem baronet umiera w jednej chwili na oczach zgromadzonych. Okoliczności jego śmierci są co najmniej zastanawiające, ale sekcja zwłok wskazuje przyczyny naturalne – niewydolności serca. Na tym więc etapie sprawa mogłaby zostać zakończona, jednak wszystko komplikuje się, kiedy matka baroneta otrzymuje tajemniczy anonim, donoszący, że Wilson padł ofiarą zemsty. Rozwiązania zagadki podejmuje się detektyw Carney. Kim rzeczywiście jest zamożny baronet? Czy faktycznie został zamordowany? Jeśli tak, to kto i z jakiego powodu pragnął jego śmierci? Czy krzywda jest usprawiedliwieniem dla zemsty? Mroczna historia kryminalna autorstwa Jana Kąkola wprowadza czytelnika w świat bezwzględnych gangów narkotykowych, pozwala poznać motywy ludzkich działań oraz ciemne strony pokojowych misji wojskowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2011

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372773968&kat=k@

Marta xcd_20 | 2015-07-21
książek: 2097