Skradziony relikwiarz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał ze srebrnym pistoletem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
978-83-7277-360-9
Dorota_1988

Jan Kąkol w "Skradzionym relikwiarzu" wciąga Czytelników w nie lada zagadkę. Ginie kolekcjoner staroci, a jego cenny zbiór pozostaje w mieszkaniu, w którym nie stwierdzono żadnych śladów rabunku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Angus Brian Carney, który jest przekonany, że jej wyjaśnienie ma związek z tajemniczą przeszłością starszego pana i jego wojennym pobytem w Egipcie. Wielość wątków i wielu podejrzanych w zadziwiający sposób wiąże pozornie cichą i nie rzucającą się w oczy postać starca, z bogatymi przedsiębiorcami, zainteresowanymi eksploracją ruin i stanowisk archeologicznych na Bliskim Wschodzie. Co łączy zdziwaczałego staruszka z czcicielami relikwii? Jakie, niewygodne informacje posiadał, że musiał zginać? Czy Sir ABC zdoła wyjaśnić tę zagadkę?

ALEX | 2013-10-26
tajus | 2015-12-27