Kłopotliwy świadek

Tłumaczenie: Danuta Bieńkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "939". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Departe
83-07-00334-2
kryminał
dreamer08

- Jechałem z Amelią. Prowadziłem mercedesa. Obchodziliśmy pierwsze urodziny córeczki... tutaj właśnie... w gronie przyjaciół. Z Karakułem, z innymi... A w powrotnej drodze... Prowadzę piętnaście lat, nie jestem patałachem, może pan sobie wyobrazić, co poczułem, kiedy nacisnąwszy hamulec stwierdziłem, że nie trzyma. Ręczny również. Zna pan te serpentyny. - Dość łagodnie. - Ale nie przy stu...

- Dość łagodnie.
- Ale nie przy stu dwudziestu... Świerki tylko migały z boku, cudem wziąłem pierwsze zakręty, opony piszczały, zrozumiałem, że nie wyjdę z następnego wirażu, że spadniemy... że...
(fragment)

_________________________________________

Mircea Radu Iacoban, urodzony w 1940 r. w Jassach, jest cenionym w Rumunii autorem opowiadań, reportaży i sztuk teatralnych.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie wykonane samodzielnie

Kris Tata | 2016-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2016