I po cholerę mi to było

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-837-506-98-53
życie, optymizm, romans, zmiana
literatura piękna

Niemal każdy ma w życiu chwile, w których chciałby zacząć wszystko od nowa. A dlaczego nie? Nie ma uczuć tak zamotanych, żeby ich nie odmotać, nie ma spraw tak zakończonych, żeby nie zmienić im zakończenia. Wszystko da się odkręcić! Jak butelkę metaksy. O tym właśnie jest ta pełna humoru historia. Olka, znerwicowana nauczycielka plastyczka, zupełnie niechcący zmienia swoje życie. Zaczyna od napaści na księdza katechetę, w efekcie której odchodzi ze szkoły, potem postanawia zająć się swoim ogrodem i? sobą. Dołącza do ekipy ogrodników, jednak nie jako ogrodnik. Przewraca też do góry nogami życie swoich przyjaciół i przeżywa z nimi niecodzienne przygody. Desperacko szuka drugiej połowy, co niesie za sobą całą masę krępujących i zabawnych sytuacji. Nieświadomie wkracza w inny świat, zawiera nowe przyjaźnie i odnajduje stare miłości. I mimo upływających lat i straconych okazji kieruje się przekonaniem, że najlepsze wciąż jeszcze przed nią.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/I_po_cholere_...(?)

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/I_po_cholere_...»

cellka | 2018-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

bardzo wciągająca książka polecam!!

Hedahe | 2017-09-14
Przeczytana: 01 września 2017

Ta książka stanowiła dla mnie taką "lekką lekturkę do poczytania w międzyczasie". Nie związałam się z nią jakoś specjalnie emocjonalnie. Nie czytałam z wypiekami na twarzy, ani też nie zapierała mi tchu w piersi.
Była też dosyć przewidywalna.
Niemniej jednak, czytało się ją lekko i przyjemnie, szybko i sprawnie.

misscherry | 2016-09-29
Przeczytana: 15 lutego 2017

I po cholerę mi to było...

Bardzo sympatyczna, zabawna bohaterka Olka znerwicowana nauczycielka plastyczka, ale się uśmiałam i boki zrywałam, głośno się śmiałam z jej niezwykłych, ciekawych przygód co spotkały ją.
Wpierw napada na katechetę, potem zwalnia się ze szkoły i odchodzi.
Potem jej świat przewraca się do góry nogami, chce zająć się swoim ogrodem, lecz nie jako ogrodnik...postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie, poszukuje desp8eracko drugiej połowy.
Zwariowane przygody przeżywała,przez cały czas Olka...a bardzo polubiłam tę bohaterkę książki...Miała wesołe usposobienie, dużo energii w sobie.
Lekka, przyjemna i ciepła lektura wciąga, śmieszy zarazem.
Odprężyłam się przy tej książce naprawdę i się zrelaksowałam.

jstankie | 2016-06-20

Lektura latwa,lekka i przyjemna czyli cos na rozweselenie i rozjasnienie pochmurnego dnia...bez wysokich lotow,ale przeciez nue zawsze o to chodzi.

dqi | 2016-04-29

Niestety książka dość nudna, dopiero po kilkudziesięciu stronach robi się odrobinkę ciekawsza. Nie polecam

Tylkomagiaslowa | 2016-04-23

Jak wspominałam, książka ciągnęła się jak seriale mające po tysiące odcinków albo i więcej. Mimo nie całych trzystu stron, przeczytanych w kilka godzin, przeżywałam katusze. Przykro mi to mówić, ale ten debiut był do niczego i nie wiem, czy jest sens po niego sięgać. Nic kompletnie nie przekazuje, żadnych wartości, nic kompletnie. Przykładów życiowych również nie daje. I co jest najgorsze, nie ma tutaj rozdziałów. Doprowadzało mnie to do chandry, no bo jak tak można, no nie wierzę. Źle się czyta, jak czytelnik chce sobie zrobić przerwę musi czekać do gwiazdki, żeby móc ją odłożyć, bo w połowie strony to tak kiepsko.

O czym jest książka? O poszukiwaniu lepszego życia, szukaniu zapomnienia, które nigdy nie nadchodzi, o miłości, która nie umarła, a tak bardzo pragniono ją zniszczyć. I jeden mały szczegół, który mi się spodobał, a mianowicie to, że.. było tam o ogrodach. Sama marzę mieć mały domek i malutki ogródek, własne kwiatuszki i takie różne. Chyba dzięki temu przetrwałam tą...

Agacha | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 lipca 2015

Książki pani Osy zaczęłam czytać od części drugiej, czyli od "Baranów". I stanowczo tamta podobała mi się bardziej. Ta jako coś lekkiego na urlop też nie jest zła, ale raczej nie pozostanie po przeczytaniu za długo w pamięci.

Basia Siedlecka | 2015-04-01
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Książka nie przeszła testu 50 kartek, na 51 skończyłam. Druga część mi się podobała, ta niestety nie.

rosab | 2013-06-04
Przeczytana: sierpień 2013