Franklin bawi się z nami

Wydawnictwo: Debit
978-83-7167-853-0

Serię Zabawy przedszkolaka opracowano z myślą o młodych miłośnikach żółwia Franklina. Otwierają ją dwie książki zawierające zestawy zadań, zagadek, kolorowanek, zabaw i czytanek. Oprócz dobrej zabawy, mali czytelnicy będą mieli okazję poćwiczyć tu znajomość literek i cyferek, pogimnastykować rękę przy kolorowaniu i rysowaniu szlaczków a także potrenować spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Szczególnym atutem tej serii są czytanki obrazkowe. To przygotowane w oparciu o przygody Franklina, krótkie, napisane bardzo prostym językiem i dużymi literami historyjki, w których niektóre rzeczowniki zastąpiono obrazkami. Dzieciom, które jeszcze nie próbują samodzielnie czytać, taka formuła pozwoli aktywnie uczestniczyć w lekturze, poprzez „odczytywanie” słów-obrazków. Natomiast dzieci, które już stawiają pierwsze kroki na drodze do samodzielnego czytania z pewnością chętnie przeczytają całość. Dodatkową atrakcją serii są kolorowe naklejki.

Na półkach: Przeczytane, Debit

Jeśli Wasze dziecko lubi książeczki z zadaniami do rozwiązywania to dzisiaj przedstawiam Wam jedną, która z pewnością mu się spodoba :)

Głównymi bohaterami tej pozycji są Franklin oraz jego przyjaciele. W środku znajdziemy kilkanaście przeróżnych zadań do rozwiązywania. Między innymi jest w niej labirynt w którym należy pomóc Franklinowi odnaleźć drogę do domu. Są szlaczki, które trzeba narysować, a dokładniej poprowadzić kredkę po przerywanej linii. jest kilka czytanek z obrazkami, dzięki temu dziecko może bez problemu "czytać" razem z nami :) Jest kolorowanka, nauka liczenia, nauka stron (prawa, lewa) i jeszcze kilka innych ciekawych ćwiczeń...

Według mojego dziecka największą atrakcją są oczywiście naklejki. Nikodem to mój mały naklejkowy maniak :)

U nas książeczka ta od początku zrobiła u nas furrorę :) Mały uwielbia rozwiązywanie zadań, naklejki oraz Franklina. Kiedy połączono to wszystko powstało coś naprawdę ciekawego, coś co Nikuś pokochał od razu :) Zadania już dawno...

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Marcolina85 | 2013-10-05
mietowezelki | 2015-08-22