Sny pod śniegiem: opowieść o życiu Michała Sałtykowa-Szczedrina

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
literatura faktu
Amanda

"Jego ekscelencja minister Michał Jewgrafowicz Sałtykow nie może uwzględnić prośby ambasadora Austrii. Jego ekscelencja kanclerz Michał Jewgrafowicz Sałtykow prosi przypomnieć sułtanowi, że postanowienie zapadło nieodwołalnie. Jego ekscelencja namiestnik Michał Jewgrafowicz Sałtykow przyrzeka łaskę wszystkim buntownikom, którzy złożą broń przed zachodem słońca. My, obdarzeni najwyższym przywilejem dowiedzenia się, że Paryż wart jest mszy i że Kaligula pewnego razu kazał wprowadzić swego wierzchowca na posiedzenie senatu, my, dźwignięci wysoko, aby nigdy nie zmieszać się z tłumem, który nie wie o Paryżu i Kaliguli."

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1984

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!