Czy wróbelek doleci do Afryki

Wydawnictwo: Pestka
Nikodem

Wspaniałe, pełne humoru wierszyki, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.
Dzieci wspólnie z rodzicami odkrywają niezwykłe przygody bohaterów przedstawionych
w wierszykach, a nowoczesne i niebanalne ilustracje rozwijają wyobraźnię dzieci i pomagają kształtować ich estetyczną wrażliwość.

książek: 1951
Anna | 2013-04-05
Przeczytana: 25 marca 2013

Kiedy zaczynałam czytać tę książeczkę nie spodziewałam się, że będzie aż tak kolorowa, ciekawa, zabawna! Coraz więcej w ostatnim czasie spotykam rewelacyjnych pozycji dla dzieci, takich, które nie nudzą, a bawią, przy których moje szkraby mają wypieki na twarzy z ciekawości, nie mogą doczekać się, co będzie na kolejnej stronie.

W pierwszym wierszyku spotykamy wróbelka, który radzi się słowika, jak bezpiecznie dolecieć do Afryki, pełnej słońca, egzotyki i śpiewu. W drugim poznajemy kotka, co zwie się Psotek i to imię faktycznie do niego "pasuje jak ulał", choć boi się wejść na płotek. Trzecia opowieść jest o kozie, która idzie do woza, szuka go. Wszystkie te historyjki są śmieszne, mądre, interesujące, zaskakujące, mają zadziwiające zakończenia. Napisane są w sposób idealny dla młodego czytelnika, ponieważ mamy tu wiele ciekawych rozwiązań, jest barwnie, mnóstwo się dzieje na każdej stronie. Obrazki przyciągają uwagę, a słowa są napisane raz zwyczajnie, prosto, układają się w...

JakubowePoczytajki | 2015-08-13
Agnieszka | 2013-06-06