Rozminięcie

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
El Desencuentro
jo_ta

Wzruszająca opowieść o kobiecie, która wkracza w dorosłe życie w czasie wojny domowej w Hiszpanii i na początku dyktatury Franco. Ten okres był dla hiszpańskich kobiet szczególnie trudny. Wychowana w rygorze moralnym przez ojca, siedemnastoletnia Africa Angles wychodzi za mąż za znacznie starszego od siebie mężczyznę. I tak zaczyna się jej nieszczęśliwe życie. Porzucona przez męża, samotnie wychowuje córkę. Jej jedyną rozrywką są rozmowy z młodszym od niej o siedemnaście lat siostrzeńcem, zafascynowanym piękną ciotką. On to jest adresatem pamiętnika, który skrywa tajemnicę wielkiej, szalonej i odwzajemnionej miłości Afriki do meksykańskiego toreadora.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2000

źródło okładki: www.sklep.zysk.com.pl

Gatta | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Może dwoma słowami BEZ SZAŁU;) Szczerze mówiąc, przeczytałam, bo nie lubię zostawiać niedokończonych książek. Na początku wlokła się i wlokła, trochę ciekawiej zrobiło się, gdy ciotka Africa zmarła i pozostawiła siostrzeńcowi swój pamiętnik. Dopiero z niego wynikało, że ciocia nie była taka świętoszkowata jednak (romansik z kuzynem) i akcja zrobiła się bardziej wartka. A tak na marginesie, kazirodztwo to chyba temat przewodni tej książki. Najpierw kuzynek, później uczucie do siostrzeńca (nieskonsumowane co prawda, ale zawsze). A może jednak tym tematem jest jednak miłość? Bez względu na wszystko, bez względu na okoliczności i na to co wypada, a co nie?

Muminka | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013