Okruchy Amerykańskie

Wydawnictwo: Twój Styl
Okruchy Amerykańskie
83-7163-404-8
gosiach

Ilustrowane zdjęciami refleksje na temat odmienności amerykańskiej rzeczywistości od tego, co europejskie. O poznaniu Ameryki i odcz uwaniu jej, co jest możliwe, zdaniem Autorki, dopiero po spędzeniu w drodze kilku tygodni. A zatem są to refleksje o drogach, podróż owaniu i wszystkim, co z tym związane. Ale nie tylko, bo także o amerykańskim stylu życia i amerykańskich obyczajach.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/okruchy-amerykanskie_p13716...(?)

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/pub/mm/img/220/137160.jpg

zZosiąNaRamieniu | 2014-05-23
Przeczytana: 19 maja 2014

To co mi się podobało, to niezwykły talent autorki do obserwacji i wrażliwość na zwykłe, niby codzienne, ale zaskakujące sytuacje. Agnieszka Taborska niezwykle czujnie przypatruje się człowiekowi- w tym przypadku, mieszkańcowi Ameryki Północnej. Mniej więcej w połowie książki zaczęła mnie jednak drażnić lakoniczna forma ( czego z kolei nie doświadczyłam czytając "Wieloryba..." ). Z uwagi na formę w jakiej książka została wydana ( mała, żeby nie powiedzieć broszurka) trochę raziły i nużyły mnie zdjęcia, które, jak sądzę w innym wydaniu ułatwiałyby lekturę, były cenną ilustracją opisywanych przez autorkę treści.

Dziub | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Byłam zachwycona tą książką do momentu, kiedy od autorki dostało się: tatuowanym, H.P. Lovecraftowi i jego fanom, a nawet Kieślowskiemu za Podwójne życie Weroniki! Nie podoba mi się też podejście pt. "wszyscy znamy francuski" i brak tłumaczenia jednego zdania. Poza tym, choć nie jest to Baudrillard, Taborska ma podobne, ale jednocześnie własne podejście do przedstawienia Ameryki Europejczykom oraz język, który ową magię przedstawia. Jest to bogata w niezwykłe informacje książeczka, ze świetnymi zdjęciami, ale pewnego rodzaju niedosyt pozostaje.

gosiach | 2012-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2012

Fajne zdjęcia.
Bo przecież o to w książkach najbardziej chodzi ;p żeby miały fajne zdjęcia ;p

mynameism | 2012-09-14
Przeczytana: 2012 rok

Jak bardzo kocham USA, tak bardzo ciężki był dla mnie język tej książki... ale dowiedziałam się z niej ciekawych rzeczy, więc przymknę oko na nieprzystępną formę. I oczywiście zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia. Zdjęcia są świetne.

Waldemar Tomiczek | 2013-02-25
Przeczytana: 01 stycznia 2007