Goście z planety Mion

Gosti ot Mion
planeta Mion

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Adam | 2016-06-10

Miałem 11, czy 12 lat kiedy czytałem Gości... To był czas kiedy każda książka sygnowana jako SF była od razu pochłaniana wręcz bezkrytycznie. Wtedy podobał mi się motyw obcych odwiedzających Ziemię tysiące lat temu i w ten sposób wpływających na historię, mitologię czy wiarę w bogów, biblię. o jakże naiwnym bywa dziecię...
Ta książka jest po prostu okropna. Obcy stosują moralność Kalego. Postaci zupełnie niewiarygodne (np. dorosła córka profesora Ania naiwna i infantylna jak czterolatka). Pochwała myśli komunistycznej. Zły kapitalizm. Nie często to piszę, ale tutaj nie mam wyjścia: tej ramotki nie polecam. Zdecydowanie!